تجمع بزرگ عاشوراییان «لبیک یا حسین (ع)» در بقاع شاخص صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۱ مهر ۹۴ - ۴:۵۶

  کد خبر : 38331
  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه سرا:

  تجمع بزرگ عاشوراییان «لبیک یا حسین (ع)» در بقاع شاخص صومعه سرا

  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه سرا گفت: همزمان با دوم محرم الحرام تجمع بزرگ عاشوراییان «لبیک یا حسین(ع)» در بقاع شاخص صومعه سرا برگزار می شود.

  عزیز خادم شریف در گفت و گو با خبرنگار واران نیوز با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: روز دوم محرم نیز همزمان با سراسر کشور طرح شیرخوارگان حسینی و تجمع لبیک یا حسین (ع) در سطح امامزاده های شاخص صومعه سرا برگزار می شود.

  وی با بیان اینکه همایش نوجوانان حسینی(ع) با نام «احلی من العسل» در این شهرستان برگزار می‌شود، افزود: عزاداری ویژه امام زین‌العابدین(ع) و شام غریبان نیز از ویژه برنامه‌های دهه نخست محرم در این شهرستان هستند.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه سرا گفت: ۱۲ ماه محرم نیز تجمع بزرگی با عنوان همایش رهروان حضرت زینب(س) در امام زادگان شاخص شهرستان با حضور بانوان برگزار می‌شود.

  خادم شریف با بیان اینکه در ایام محرم طرح بصیرت عاشورایی در ۱۳ بقعه متبرکه این شهرستان برگزار می شود، تصریح کرد: مبلغان اعزامی از قم، روحانیون مستقر و بومی برای دهه اول محرم به بقاع متبرکه اعزام می شوند و به منظور اجرای هر چه بهتره طرح بصیرت عاشورایی همکاری می کنند.

  وی خاطرنشان کرد: دفتر مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی، نمایشگاه فرهنگی، ایستگاه همه واقف باشیم، خیمه معرفت، اقامه نماز ظهر وعصر، حرکت هیئات و دسته جات به سمت بقاع متبرکه، شام غریبان، ختم قرآن و محفل انس با قرآن کریم، مراسم عزاداری سیدالساجدین(علیه‌السلام)، نشست صنفی جهت ایجاد وقف جدید و اطعام در طول دهه اول محرم از جمله برنامه‌های اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا در سطح بقاع متبرکه است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه سرا اظهار کرد: هدف از برگزاری سوگواره «بصیرت عاشورایی‌» در بقاع متبرکه در ماه محرم و صفر ترویج فرهنگ عاشورایی در بین نسل نوجوان و جوان در سطح شهرستان است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro