تلاش نهضت سواد آموزی صومعه سرا برای ریشه کنی بیسوادی در این شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴ - ۵:۴۹

  کد خبر : 38589

  تلاش نهضت سواد آموزی صومعه سرا برای ریشه کنی بیسوادی در این شهرستان

  رئیس نهضت سواد آموزی صومعه سرا گفت : این شهرستان جزو پنج شهرستان استان در وجود بیسوادی بین گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است از این رو تلاش برای ریشه کنی بیسوادی در این منطقه ادامه دارد.

  علی بهرامی راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما ، اظهار داشت : براساس سرشماری سال ۹۰ تعداد بیسوادان این گروه دو هزار و ۹۳۷ نفر بوده است.
  وی اظهار داشت : نرخ باسوادی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در شهرستان صومعه سرا ۹۵ و چهار صدم درصد است.
  وی با اشاره به اینکه دنیا بیسوادی را با سه ویژگی آسیب دیدگی و آسیب پذیر و آسیب رسان می شناسد، اظهار داشت: ریشه کنی بیسوادی، می تواند موجب تعالی بیش از پیش سلامت اجتماع و در نتیجه کاهش آسیبها در ابعاد مختلف شود.
  رئیس نهضت سواد آموزی شهرستان صومعه سرا یکی از مشکلات اساسی سواد آموزی را عدم شناسایی بی سوادان و نداشتن آمار اسمی بیسوادان برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید و اجرای طرح سواد آموزی به صورت آموزش خانه به خانه ، شاهد ارتقا هرچه بیشتر سطح سواد باشیم.
  وی تصریح کرد: در جهت ارتقای شاخص های سواد و حذف بیسوادی دولت تهمیدات مادی و معنوی زیادی را در نظر گرفته است که این اقدامات درتمام نظام های آموزشی جهان بی سابقه است.
  بهرامی راد به برنامه های تشویقی این نهاد برای بهره مندی بیسوادان از نعمت سواد اشاره کرد و گفت: با توجه به مصوبه هیات دولت کسانی که در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در دوره سوادآموزی قبول شوند، در پایان دوره مبلغ ۱۳۰ هزار تومان به عنوان پاداش دریافت می کنند.
  وی گفت: برای پیشبرد اهداف ریشه کنی نهضت سواد آموزی و ریشه کنی بیسوادی در شهرستان صومعه سرا هیچ کمبودی وجود ندارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro