برپایی هیئت عزاداری امام حسین(ع) توسط دانشجویان شیعه و سنی در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۷ مهر ۹۴ - ۱۸:۰۰

  کد خبر : 38592

  برپایی هیئت عزاداری امام حسین(ع) توسط دانشجویان شیعه و سنی در صومعه سرا

  به گزارش خبرنگار واران نیوز همزمان با پنجمین روز از محرم ، دانشجویان شیعه وسنی دانشکده فنی و حرفه ای …

  به گزارش خبرنگار واران نیوز همزمان با پنجمین روز از محرم ، دانشجویان شیعه وسنی دانشکده فنی و حرفه ای میرزا کوچک صومعه سرا سیاه پوش شدند و با برگزاری هیات سینه زنی و عزاداری برای سرور و سالار شهیدان اشک ماتم ریختند .
  رئیس دانشکده فنی وحرفه ای صومعه سرا در حاشیه برگزاری هیات عزاداری دانشجویان به خبرنگار ما گفت : ترویج فرهنگ عاشورای و حسینی در تمام ابعاد دانشجویی از جمله فردی و اجتماعی و چه در مباحث سیاسی باید نهادینه شود.
  مقداد خصوصی اظهار داشت : امام حسین (ع) برای دین قیام کرد و امر به معروف و نهی از منکر، احیاء سنت پیامبر اکرم(ص) و…از دیگر اهداف بزرگ امام حسین (ع) بود بنابراین تنها راه نجات ارزش‌ها و ادامه راه شهدا، احیاء امربه‌ معروف و نهی از منکراست.
  وی با اشاره به اینکه دانشجویان شیعه و سنی این دانشکده با وحدت وهمدلی مسیر ورودی دانشگاه تا مسجد جعفری را سینه‌زنی و عزاداری کردنداظهار داشت : دانشجویان شیعه و سنی نشان دادند عشق به امام حسین علیه السلام و اهل بیت در قلوب مسلمین به وجود آمده که هرگز خاموش شدنی نیست.
  وی برگزاری هیات عزاداری دانشجویان و کارکنان این دانشکده ، راه اندازی ایستگاه صلواتی ، برگزاری زیارت عاشورا در دهه اول محرم، جلسات سخنرانی با همکاری اساتید گروه معارف، را از جمله برنامه های این دانشکده عنوان کرد .
  در ادامه این مراسم حاضران بر سر تربت شهیدان با قرائت فاتحه به مقام شامخشان ادای احترام کردند .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro