آخرین فرصت دولت به دارندگان قرارداد اراضی شهری ‎برای تمدید

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۴ آبان ۹۴ - ۱۶:۰۷

  کد خبر : 38840
  مدیراملاک و حقوقی راه و شهرسازی گیلان خبرداد :

  آخرین فرصت دولت به دارندگان قرارداد اراضی شهری ‎برای تمدید

  رسول حسین پور مدیریت املاک و حقوقی راه و شهرسازی استان گیلان در گفتگو با واران نیوز اعلام کرد؛ در …

  رسول حسین پور مدیریت املاک و حقوقی راه و شهرسازی استان گیلان در گفتگو با واران نیوز اعلام کرد؛
  در خصوص آن دسته از زمین های دارای قراداد واگذاری از سازمان زمین شهری یا مسکن و شهرسازی سابق که در سنوات گذشته که در مهلت مقرر در پروانه و قرارداد اقدامی جهت ساخت و ساز انجام نداده اند یک نوبت تمدید قرارداد صورت خواهد گرفت تا دارندگان قراردادهای واگذاری واجد شرایط فوق اقدام به ایفای تعهدات خود نموده و در نهایت اسناد زمین های مربوطه به نام ایشان منتقل شود.
  رسول حسین پور ادامه داد؛ در واقع این مقررات مربوطه به آن دسته از شهروندانی است که در سالهای گذشته از اداره کل زمین شهری ویا مسکن و شهرسازی زمین دریافت نموده اند و طی قرارداد واگذاری متعهد شده اند ظرف مدت ۳ماه از تاریخ قرارداد اقدام به شروع ساخت و ساز برروی زمین نموده و نهایتاً طی ۳سال موفق به اخذ پایانکار ساختمانی از شهرداری محل شوند. که در این صورت دولت ( اداره کل راه و شهرسازی با نمایندگی ) اقدام به انتقال سند به نام ایشان می نماید.
  بدیهی است در صورت عدم تحقق شرایط ذکر شده ، اشخاص ملزم به اعاده زمین به دولت می باشند .
  مدیراملاک و حقوقی راه و شهرسازی استان گیلان افزود؛ در حال حاضر دولت با اندیشیدن سازکاری به تمامی اشخاصی که قرارداد های واگذاری اراضی شهری دریافت نموده اند اما به هر دلیل موفق به اخذ پروانه ساخت و شروع ساخت و ساز و اخذ پایانکار نشده اند یک بار فرصت می دهد که نسبت به انجام تعهدات خود اقدام نمایند و در نهایت سند زمین تحویلی را دریافت نمایند.
  حسین پور در خصوص آن دسته از افرادی که پس از گذشت این مهلت بازهم تعهدات خود را انجام ندهند و اقدام به ساخت و ساز روی زمین ننمایند گفت: در پایان مهلت یادشده و انتهای امر ، کلیه قطعات واگذاری به شهروندان شریف گیلانی اعم از مسکونی و غیر مسکونی که حسب قرارداد ، در مهلت مقرر منجر به اخذ پروانه ساختمانی و شروع عملیات ساخت و ساز نگردیده اند ، مشمول فسخ قرارداد واگذاری شده و زمین های مربوطه از این اشخاص پس گرفته خواهد شد.
  حسین پور در خصوص زمان و نحوه فراخوان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان اظهار داشت؛ تاریخ و زمان موضوع تمدید قرارداد و شرایط آن متعاقباً طی انتشار آگهی در رسانه های خبری سراسری و محلی به اطلاع شهروندان فیهم و عزیز گیلانی خواهد رسید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro