انگلیس و روزهای سخت در اتحادیه اروپا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۱ آذر ۹۱ - ۱۴:۱۵

  کد خبر : 3886

  انگلیس و روزهای سخت در اتحادیه اروپا

  انگلیس و بویژه نخست وزیر آن روزگار خوشی را در اتحادیه اروپا سپری نمی کنند و صحبت های شب گذشته …

  انگلیس و بویژه نخست وزیر آن روزگار خوشی را در اتحادیه اروپا سپری نمی کنند و صحبت های شب گذشته یکی از مقامات لندن درباره جدایی از اتحادیه اروپا موجب افزایش فشارها بر کامرون شده است.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، بعد از سخنان شب گذشته یکی از وزیران سابق کابینه انگلیس درباره لزوم جدا شدن این کشور از اتحادیه اروپا، فشارها بر “دیوید کامرون” بواسطه روابط سرد لندن با این اتحادیه افزایش یافته است.

  صحبت های شب گذشته “لیام فاکس” وزیر دفاع سابق انگلیس، این نکته را مشخص کرد که سیاست آتی لندن در خصوص اتحادیه اروپا، تبدیل به موضوعی مهم در حزب محافظه کار به رهبری کامرون شده. این در حالی است که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس عوام خواستار افزایش ارتباطات -بویژه روابط نظامی- با کشورهای اروپایی هستند.

  “بوریس جانسون” شهردار لندن، مردی که از او به عنوان رقیب اصلی کامرون درداخل انگلیس و به چالش کشنده نخست وزیر یاد می شود، چند روز قبل در مصاحبه ای گفته بود که کامرون باید در مورد برگزاری یک همه پرسی در خصوص روابط آتی انگلیس با اتحادیه اروپا تصمیم گیری کند.

  به اعتقاد جانسون، مردم انگلیس باید درباره ادامه همکاری در سطح فعلی، کاهش و یا قطع آن با اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.

  اما لیام فاکس گفته که دولت انگلیس باید با تعیین جدول زمانبندی شده برای انجام مذاکرات با اتحادیه اروپا در خصوص بازار اقتصادی مشترک، هر چه سریعتر درباره ماندن و یا خروج از اتحادیه اروپا تصمیم گیری کند.

  بر همین اساس کامرون تصمیم نهایی خود درباره اتحادیه اروپا را تا پایان ماه جاری میلادی اعلام می کند و این موضوع را به سال آتی موکول نخواهد کرد.

  وی پیشتر گفته بود که در مورد کاهش رابطه با اتحادیه اروپا بر اساس بازار اقتصادی مشترک اروپا با کسی مذاکره نمی کند و بدنبال تائیدیه مردمی برای خروج از اتحادیه اروپا و یا حتی برگزاری رفراندوم در این رابطه خواهد بود.

  تنش های موجود میان انگلیس و اتحادیه اروپا از زمان مطرح شدن بودجه آتی این اتحادیه و مطرح شدن مواردی چون افزایش سهم کشورهایی چون انگلیس، شکل گرفت.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro