گیلان با ساماندهی و بازسازی 960مزارشهدا رتبه نخست را کسب کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۸ آبان ۹۴ - ۱۱:۴۶

  کد خبر : 38907
  مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان:

  گیلان با ساماندهی و بازسازی ۹۶۰مزارشهدا رتبه نخست را کسب کرد

  واران نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان گفت: گیلان رتبه نخست ساماندهی و بازسازی مزار شهدا را با ۹۶۰مزارشهدا در کشور کسب نموده است.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، یونس تجربه کار امروز در کارگاه آموزشی و توجیهی فعالان اقتصادی ۶ شهرستان غرب گیلان در حسینیه سپاه صومعه سرا اظهار کرد: بسیج سازندگی سال ۷۹ با هدف خدمات رسانی و محرومیت زدایی در سطح کشور به دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد.
  وی با بیان اینکه بسیج سازندگی کمک کار دولت در محرومیت زدایی است، افزود: طرح هجرت، اردوهای جهادی، خدمات عام المنفعه، عمرانی و … از خدمات بسیج سازندگی است.
  مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به ساماندهی و بازسازی مزار شهدا توسط بسیج سازندگی، گفت: گیلان رتبه نخست ساماندهی و بازسازی مزار شهدا را در کشور کسب نموده است.
  تجربه کار با بیان اینکه بسیج سازندگی بیش از ۹۶۰ مزار شهدا را در گیلان ساماندهی و بازسازی کرده است، تصریح کرد: اولویت اصلی بسیج سازندگی در چندسال اخیر بحث اقتصاد مقاومتی است که از سال ۹۲ در دست اجرا می باشد.
  وی با بیان اینکه از نیمه های سال ۹۲، تسهیلات اقتصاد مقاومتی در گیلان پرداخت شد، خاطرنشان کرد: بحث آموزش، تبیین و ترویج اقتصاد مقاومتی را درسال ۹۲ در سراسر نواحی، حوزه‌ها، پایگاه‌های استان گیلان داشتند.
  مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان، مردمی کردن اقتصاد را از مهمترین اهداف طرح اقتصاد مقاومتی عنوان نمود و اظهار کرد: افزایش توانمندی کشاورزان و تولیدات، مردمی کردن اقتصاد، توجه بیشتر به بخش روستا و عشایر و همچنین مشاغل خانگی کوچک و توجه به امنیت غذایی و معیشت خانوار از اولویت‌های بسیج سازندگی است
  تجربه کار افزو: در سال ۹۲ حدود ۵۲ میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی ۹۶۴ کارگاه تولیدی و در سال ۹۳ نیز ۱۶۴ میلیارد ریال برای یک هزار و ۳۷۵ کارگاه به متقاضیان در راستای اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.
  وی با بیان اینکه اعتبارات امسال تسهیلات اقتصاد مقاومتی گیلان ۲۷۱ میلیارد ریال است، گفت: تا کنون ۷۰درصد از این تسهیلات واگذار شده که در این راستا ۹۶۰کارگاه با پرداخت بیش از ۱۵۷ میلیارد ریال اعتبارراه‌اندازی شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro