همه کشورهای اروپایی آماده گسترش روابط با ایران هستند/ تأکید بر حفظ تمامیت ارضی سوریه

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۸ آبان ۹۴ - ۱۴:۲۳

  کد خبر : 38939
  موگرینی در دیدار با ظریف:

  همه کشورهای اروپایی آماده گسترش روابط با ایران هستند/ تأکید بر حفظ تمامیت ارضی سوریه

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیرامور خارجه کشورمان اعلام کرد: همه کشورهای اروپایی آماده تحکیم و گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران هستند.

  به گزارش واران نیوز به نقل از فارس: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با حضور در هتل محل اقامت محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

  روند اجرای برجام و تعهدات مربوط به آن، بحران سوریه و نشست فردا در خصوص آن و نیز روابط دوجانبه بین اتحادیه اروپا و ایران محورهای اصلی گفت‌وگوهای دو طرف بود.

  موگرینی رایزنی و تبادل نظر با ایران درباره کلیه مسائل منطقه‌ای را با اهمیت خواند و آمادگی اتحادیه اروپا را برای رایزنی و تبادل نظر در همه زمینه‌های دو جانبه و منطقه‌ای با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

  وی با اشاره به بحران سوریه افزود: این فرصت بوجود آمده تا همه طرف‌ها پشت یک میز بنشینند تا پروسه سیاسی حل بحران در این کشور آغاز شود و اتحادیه اروپا ضمن حمایت از این روند بر مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی سوریه تأکید دارد.

  موگرینی با اشاره به دور جدید همکاری‌ها با تهران اظهار داشت: همه کشورهای اروپایی آماده تحکیم و گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران هستند.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro