تعداد مهاجران اندرويد به iOS هر روز بيشتر مي شود؛ آيا اپل در نبرد پلتفرمي، پيروز ميدان شده است؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۸ آبان ۹۴ - ۲۰:۲۹

  کد خبر : 38959

  تعداد مهاجران اندروید به iOS هر روز بیشتر می شود؛ آیا اپل در نبرد پلتفرمی، پیروز میدان شده است؟

  مهاجرت بین پلتفرم‌های موبایلی موضوعی است که همواره در جریان است. اینطور که پیداست در مقطع فعلی تعداد کاربرانی که سیستم عامل اندروید را رها کرده و سراغ آی‌اواس می‌روند بیش از هر زمان دیگری شده است.

  واران نیوز:  مهاجرت بین پلتفرم‌های موبایلی موضوعی است که همواره در جریان است. اینطور که پیداست در مقطع فعلی تعداد کاربرانی که سیستم عامل اندروید را رها کرده و سراغ آی‌اواس می‌روند بیش از هر زمان دیگری شده است.

  طی کنفرانس اعلام عملکرد مالی اپل در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۵، تیم کوک مدیر عامل این شرکت اعلام کرد که همچنان روند رو به رشد تعداد کاربرانی که از پلتفرم اندروید به آی‌اواس مهاجرت می‌کنند ادامه دارد. او بر همین اساس پیش‌بینی کرد که سهم آیفون در بازار مصرفی طی سه ماه نخست ۲۰۱۶ نیز همچنان بیشتر خواهد شد. به گفته کوک، ۳۰ درصد از کسانی که طی ۳ ماه اخیر گوشی آیفون خریداری کرده‌اند، پیش از این کاربر سیستم عامل اندروید بودند. رقمی که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

  تیم کوک در ادامه صحبت‌هایش افزود که پلتفرم آی‌اواس همواره پذیرای مهاجرانی است که از پلتفرم‌های موبایلی دیگر سراغ گجت‌های اپل می‌روند، اما سیستم عامل اندروید با سهمی بیشتر از سایرین همواره در صدر این لیست قرار می‌گیرد. اپل نزدیک به سه سال است که مشغول جمع‌آوری آمار کاربرانی است که دیوایس اندرویدی خود را رها کرده و سراغ آی‌دیوایس‌های اپل می‌روند. تیم کوک می‌گوید که رقم ۳۰ درصدی به دست آمده برای ۳ ماهه اخیر یک رکورد در قیاس با تمامی دوره‌های پیشین است.

  اپل در این کنفرانس تنها به ذکر عدد و رقم بسنده کرد و حرفی از علت این مهاجرت به میان نیاورد. اگر بخواهیم وارد این بحث شویم که چرا کاربران، سیستم عامل اندروید را ترک کرده و به سمت آی‌اواس می‌روند، پارامترهای دخیل بسیاری را می‌توان ذکر کرد. نباید فراموش کرد که یکی از ایراداتی که همواره طرفداران گوشی‌های اندرویدی به آیفون وارد می‌کردند اندازه کوچک صفحه نمایش بود. اپل با معرفی آیفون ۶ و ۶ پلاس، این انتقاد را برای همیشه خنثی کرد و از آن زمان بود که بسیاری از دارندگان گوشی‌های اندرویدی به فکر بستن کوله بار خود افتادند.

  اپل خود متوجه بود که کاربران اندرویدی بسیاری به سمت گوشی‌های این شرکت حرکت خواهند کرد. به همین خاطر چندی پیش از اپلیکیشنی تحت عنوان Move to iOS رونمایی کرد که کمک حال کاربران اندرویدی جهت انتقال اطلاعاتشان به آیفون است. بنابراین هم از نظر سخت‌افزاری و هم نظر نرم‌افزاری، شرایط برای حرکت از اندروید به سمت آی‌اواس کاملا فراهم شده است./جی اس ام

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro