آب و هوا/ تداوم بارش ها در کشور/کاهش محسوس دما

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۰ آبان ۹۴ - ۱۹:۰۶

  کد خبر : 39018

  آب و هوا/ تداوم بارش ها در کشور/کاهش محسوس دما

  واران نیوز: سازمان هواشناسی درباره ادامه بارش‌ها در کشور و تشدید بارش در استان‌ گیلان و غرب مازندران هشدار داد. …

  واران نیوز: سازمان هواشناسی درباره ادامه بارش‌ها در کشور و تشدید بارش در استان‌ گیلان و غرب مازندران هشدار داد.
  بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی همچنین مرکز و شمال شرق کشور از اواخر وقت یکشنبه با افت قابل توجه دما بین ۵ تا ۱۰ درجه روبرو خواهد شد.
  بر اساس همین گزارش، بارش نخستین برف پاییزی اردبیل را سفید پوش کرد. بارش برف از بامداد یکشنبه در این شهر و شهرستان های نیر، سرعین، نمین، مشگین شهر و خلخال شروع شده است.

  دمای هوای اردبیل هم اکنون یک درجه سانتی گراد زیر صفر است.
  کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با عبور سامانه بارشی فعال از کشور امروز در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش باران گاهی وزش باد و در برخی مناطق نواحی مرکزی، جنوب، شرق و جنوب شرق کشور ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

  وی افزود: بتدریج تا اوایل شب از شدت بارش ها در مناطق شمال غرب و غرب کشور کاسته می شود.
  رفیعی گفت: روز دوشنبه فعالیت سامانه بیشتر در مناطق سواحل دریای خزر، به ویژه درسواحل مرکزی و غربی، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکزی و شمال شرق کشور به صورت بارش باران و برای برخی مناطق جنوب شرق و شرق کشور بارش پراکنده باران گاهی با رعدو برق و وزش باد خواهد بود.
  وی ادامه داد: روز سه شنبه در دامنه های جنوبی البرز، مناطق شمال شرق و شرق کشور بارش به صورت پراکنده است.

  رفیعی افزود: با تقویت جریان های شمالی و ریزش هوای سرد در روزهای یکشنبه و دوشنبه، کاهش دما در نیمه شمالی کشور محسوس است و در مناطق کوهستانی شمال غرب، دامنه های البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس بارش برف نیز پیش بینی می شود.
  به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، از روز سه شنبه در نیمه غربی کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد و امروز نیز در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro