امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 29 November , 2020
امروز : یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹ - 14 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 39032
  پرینتخانه » اخبار تایپی, اخبار گیلان, سوژه های داغ, ویژه تاریخ انتشار : 02 نوامبر 2015 - 18:10 |

سنگ تمام صادق زیباکلام برای آمریکایی ها!

واران نیوز: دیروز در دانشگاه صنعتی شریف همایشی با عنوان  “بازخوانی اتفاقات ۱۳ آبان و چشم‌انداز روابط ایران و آمریکا” برگزار گردید که زیباکلام یکی از سخنرانان این همایش بود، صحبت هایی که در این همایش از زبان زیباکلام جاری شد اینبار بویی از حرف های دانشگاهی نداشت و این سخنان گویی از زبان یک […]

سنگ تمام صادق زیباکلام برای آمریکایی ها!

واران نیوز: دیروز در دانشگاه صنعتی شریف همایشی با عنوان  “بازخوانی اتفاقات ۱۳ آبان و چشم‌انداز روابط ایران و آمریکا” برگزار گردید که زیباکلام یکی از سخنرانان این همایش بود، صحبت هایی که در این همایش از زبان زیباکلام جاری شد اینبار بویی از حرف های دانشگاهی نداشت و این سخنان گویی از زبان یک وکیل مدافع آمریکایی بیرون میاید نه عضو هیئت علمی یک دانشگاه در جمهوری اسلامی ایران.

به گزیده ایی از سخنان او در دانشگاه صنعتی شریف دقت کنید:

زیباکلام مدعی شد: “باید به چند سوال پاسخ داده شود اینکه آیا استکبارستیزی و مرگ بر آمریکا گفتن اساسا جزء اهداف انقلاب ایران بوده است یا خیر؟ آیا برای بخشی از انگیزه‌ها و خواسته‌های مردم ایران آمریکا ستیزی وجود داشته است یا اینکه اهداف انقلاب چیزهای دیگری بوده است. پاسخ من به این سوالات منفی است به اعتقاد من آمریکا ستیزی جزو اهداف انقلاب اسلامی نبوده است

وی که عقایدش را کاملا صحیح و فراگیر می‌پندارد گفت: “سوال اصلی دیگری که باید به آن پاسخ داده شود این است که استکبارستیزی چه تاثیراتی داشته است. در تاریخ معاصر ایران ظرف ۲۰۰ سال گذشته هیچ تحولی به اندازه آمریکا ستیزی تیشه به منافع ملی ایران نزده است. مضار استکبارستیزی به اعتقاد من از جنگ با روسیه هم بیشتر بوده است.

زیباکلام اظهار داشت: “کسانی که امروز دشمن سربی آزادی هستند در راس استکبارستیزی قرار دارند شما یک نفر از مخالفان برجام یا اعضای جبهه پایداری را نشان من بدهید که دغدغه آزادی را داشته باشد تمام آنهایی که آمریکاستیز هستند پشیزی برای دموکراسی قایل نیستند.

زیبا کلام در توهین آشکار به مردم انقلابی و همیشه حاضر در صحنه که همواره بعد از نمازهای جماعت فریاد مرگ‌برآمریکا از یادشان نمی‌رود، مدعی شد: “به اعتقاد من برجام آغازی برای پایان مرگ بر آمریکا گفتن است. برجام چیزی را حل نمی‌کند قرار هم نبوده که معجزه کند. ما یک اقتصاد فاسد داریم و تا زمانی که این اقتصاد وجود دارد وضعیت ما اینگونه است البته با وجود برجام اوضاع ممکن است بهتر شود ولی برجام معجزه نمی‌کند. یک جریان در حاکمیت جمهوری اسلامی از همان ابتدا هم خیلی با استکبار ستیزی همراه نبود یعنی موجی که آمد نتوانست این تیکه را با خودش ببرد.”

زیباکلام  در خاتمه اظهار داشت: “اینکه گفته می‌شود بحث هسته‌ای به زیان ما بوده است به این خاطر است که برای فردو هزینه بسیاری شده است ولی اکنون آبرومندانه درب آن را می بندیم و می‌گوییم آزمایشگاه است اینها زیان به منافع ملی است و پاسخگوی آن باید کسانی باشند که از سال ۸۴ به بعد هسته‌ای را ابزار استکبارستیزی کرده‌اند. اشغال سفارت آمریکا بزرگ‌ترین ضربه به انقلاب و به منافع ملت بود.

  •       همانطور که از صحبت های زیبا کلام مشاهده میکنید این فرد حد  و مرزی را برای سخنانش در نظر نمیگیرد و بدون توجه به ارزشها صحبت های خود را از تریبون یک دانشگاه جاری میکند.

اول اینکه مبارزه با  آمریکا که امام راحل(ره) از آن به عنوان شیطان بزرگ و ام الفساد یاد میکند را از اهداف انقلاب نمیداند و در آخر اشغال سفارت آمریکا را که به تعبیر امام انقلا ب دوم مردم ایران بود را ضربه به منافع ملت میداند.

در قسمتی از سخنان خود اجرای برجام را آغازی برای پایان شعار مرگ بر آمریکا میداند  این در حالیست که رهبر انقلاب در ۲۰ تیر امسال در جمع دانشجویان می فرمایند:علت اصلی دشمنی زورگویان جهانی با ملت ایران، خودداری جمهوری اسلامی از پذیرش نظام مبتنی بر سلطه گر و سلطه پذیر است ، مبارزه با استکبار و نظام سلطه، براساس مبانی قرآنی، هیچگاه تعطیل پذیر نیست.

جای سوال است که چگونه فردی با این طرز فکر و بینش نسبت به دشمن ایران هنوز در دانشگاه های ایران اجازه صحبت دارد و جالب اینکه عضو هیئت علمی یکی از بزرگ ترین دانشگاه های ایران نیوز هست.

باید درنظر داشت دوستی با آمریکا و ندیدن دشمنی های این کشور ظلمی بزرگ به خانواده های شهدای ایران به خصوص خانواده شهدایپرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر است.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۱
  1. علی :
    19 نوامبر 15

    اقای زیبا کلام درست می فرمایند اکثر کسانی که مرگ بر امریکا می گوند ……………………… وهیچ سودی به حال مردم ما ومملکت ما ندارد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.