کي‌روش و سينه پرکينه!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۱ آبان ۹۴ - ۲۱:۱۳

  کد خبر : 39047

  کی‌روش و سینه پرکینه!

  امروز که حدود دو سال از کنار رفتن رحمتی از تیم ملی می‌گذرد، شاید خیلی‌های یادشان رفته باشد مشکل گلر …

  امروز که حدود دو سال از کنار رفتن رحمتی از تیم ملی می‌گذرد، شاید خیلی‌های یادشان رفته باشد مشکل گلر استقلال با کارلوس کی‌روش چه بود؟ حقیقت آن است که مربی پرتغالی در بدو ورودش به تیم ملی نظر مثبتی روی رحمتی پیدا کرد، او را به بازی گرفت و با وجود اشتباهات مرگباری که مثلا در بازی با لبنان یا ازبکستان انجام داد، پشت رحمتی ایستاد.

  با این حال برخی مصاحبه‌های بسیار عجیب و جنجالی رحمتی باعث شد او به کلی از برنامه‌های کی‌روش کنار گذاشته شود. مهدی رحمتی که گویا با جواد نکونام دچار اختلاف شده بود، یک روز بدون هیچ مقدمه‌ای اعلام کرد قصد دارد به طور موقت از تیم ملی خداحافظی کند، چرا که نیاز به استراحت دارد! طبیعی بود که کی‌روش با آن دیسپلین معروفش مقابل این قضیه بایستد.

  او همین کار را هم کرد و در برخوردی قاطع، عذر رحمتی را برای همیشه خواست. پس از آن گلر استقلالی‌ها چند مصاحبه آتشین علیه کی‌روش انجام داد.

  او به طعنه حذف خودش را محصول ارتباط کی‌روش با ملی‌پوشانی که زبان اسپانیایی بلد هستند دانست و بعدتر ادعا کرد مرد پرتغالی کفایت لازم برای سرمربیگری تیم ملی را ندارد و باید زیر دست یک مربی ایرانی کار کند! مجموعه این مسایل رفته رفته فاصله بین رحمتی و تیم ملی را افزایش داد تا کی‌روش در یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخ فوتبال ایران، به یک گزینه بسیار دور از ذهن اتکا کند.

  او در سه بازی آخر تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی که برابر قطر، لبنان و کره‌جنوبی برگزار می‌شد از رحمان احمدی استفاده کرد تا گلر سپاهان با سه کلین‌شیت معجزه‌آسا تیم ملی را به برزیل برساند. در مرحله نهایی جام جهانی اما علیرضا حقیقی سنگربان اول ایران بود؛ دروازه‌بانی که نخستین کلین‌شبت تاریخ کشورمان در جام‌های جهانی را به ثبت رساند و تنها در فاصله چند ثانیه تا کلین‌شیت دوم، مقابل ضربه لیونل مسی، بهترین بازیکن جهان به زانو درآمد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro