انتقاد از مجاهدین خلق/ حضور ضد انقلاب در صومعه سرا/ نگرانی از وضعیت کشاورزان توتون

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۴ آبان ۹۴ - ۱۵:۰۲

  کد خبر : 39214

  انتقاد از مجاهدین خلق/ حضور ضد انقلاب در صومعه سرا/ نگرانی از وضعیت کشاورزان توتون

  واران نیوز به نقل از گیل خبر: مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۷ خرداد ۱۳۵۹ کار قانون گذاری جدید خود …

  واران نیوز به نقل از گیل خبر: مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۷ خرداد ۱۳۵۹ کار قانون گذاری جدید خود را بعد از انقلاب اسلامی شروع کرد. در این مجلس  حضور نیروهای مختلف سیاسی و ملی از گروه های مختلف آن را نسبت به مجالس آتی متمایز کرده بود. استان گیلان نیز در این مجلس نمایندگان خود را به مجلس فرستاده بودند که هرکدام دارای مشی و تفکر سیاسی خاص خودشان بودند. در این بین محمدتقی رنجبر نماینده صومعه سرا که در کل چهار دوره توانسته به مقام نمایندگی این شهر دست یابد، از جمله نمایندگان گیلان بود که در این مجلس حضور داشت. وی در این مجلس و در جلسه پانزدهم مورخ ۱۸ تیر ۵۹ اولین نطق نمایندگان گیلان در مجلس را قرائت نمود. رنجبر در این  نطق با اشاره به رفتار متناقض سازمان مجاهدین خلق ( در آن مزان هنوز با همین عنوان شناخته می شد)از جمله اولین کسانی بود که در مجلس به آن ها انتقاد نمود. نگرانی از بابت حضور ضد انقلاب و وضعیت بد کشاورزان توتون در صومعه سرا از دیگر موارد نطق محمدتقی رنجبر بود. گفتنی است تا زمان تصویب اعتبارنامه نمایندگان ریاست جلسات بر عهده دکتر یدالله سحابی پرسن و سال ترین نماینده وقت مجلس بود. نطق کامل محمد تقی رنجبر را در زیر مشاهده نمائید:

  41507946104064819731

  بسم الله الرحمن الرحیم . نمایندگان محترم به تعبیری دیگر ملت مستضعف ومسلمان ایران که اینجا تشریف دارند چندی قبل شما نمایندگان محترم مطالبی مرقوم فرمودید واز کادر مرکزی سازمان مجاهدین خلق درخواست کردید که مواضعشان را درمقابل فرمایشات اخیر امام روشن کنند. ولی آنها نه اینکه امر را به سکوت موذیانه خود منتفی کردند بلکه تقاضای مجدد برگزاری متینگ از وزارت کشور نمودند واین خود دلیلی است برذهن کجی آنها درمقابل ملت مستضعف ومسلمان ایران برادر حجازی فرمودند که ضد انقلاب درکردستان ودر نواحی غرب به ما هجوم می کنند . اما بارها فرموده اند امپریالیزم شرق و غرب هیچ غلطی نمی تواند بکند ومرتب از دست گروهکها و افرادی که منافقانه حرکت می کنند وآنانی که با نام مقدس اسلام تیشه به ریشه انقلاب میزنند از آنها می نالند. ما بار دیگر از کادر مرکزی سازمان مجاهدین خلق هزاران دفاتر دیگر در گوشه وکنار خیابان باز کرده اند. درست است که روزنامه شان تعطیل شده ولی روزنامه های مشابه جای آنها را پر می کند وکرده است و می کند.ما بار دیگر از کادر مرکزی سازمان مجاهدین خلق می خواهیم ومصرانه می خواهیم که مواضعشان را ردمقابل فرمایشات اخیر امام وآیه الله منتظری وهمه علمای اسلام که اخیرا رد روزنامه ها مصاحبه هائی براین منوال شده است روشن کنند. دوم مربوط میشود به حوزه انتخابیه اینجانب شهرستان صومعه سرا اصلا جو استان گیلان جوی است آماده برای برای پیوستن البته این جو که عرض می کنم نه همه آنها که متعهد و مسوولند بلکه آنهائیکه دست اندر کارند تا رابطه شان را با ضد انقلاب کردستان محکم کنند .ومتاسفانه تا حال هیچکونه اقدام ارشادی عمیق و ایدئولوژیک اسلامی درمنطقه کیلان با توجه به فعالبتهای مستمر حجه الاسلام لاهوتی وامثالهم مثمر ثمر واقع نشده است ودر منطقه صومعه سرا مخصوصا دربعضی از مناطق گوهستانی ضد انقلاب در تدارک است ودر چند ده که جناب آقای شجونی هم مستحضر هستند گروهکها اعلام استقلال داده اند وکشاورزان را اذیت می کنند وبعضی از اراضی آنها را خودسرانه تقسیم می کنند منجمله مطالبی که باید عرض کنم نارضائی های عمده ای منطقه گیلان به علت ضعف ارگانهای اجرائی ویا احیانا اختلافاتی که در بعضی از این ارگانها بوضوح دیده میشود که در میان آنها مثلا ژاندارمری منطقه اصلا کار نمی کند وگزارشاتی میرسد که حتی با آنها همکاری هم می کنند بنابراین وقتی دراین منطقه امنیت نباشد ژاندارمری نباشد شهربانی کار نکند پس چه کسی باید به شکایات مستضعفین و کشاورزان دراین زمینه پاسخ دهد وضد انقلاب هم از همین موضع استفاده می کنند.

  رئیس- وقتتان تمام شد.

  رنجبر- دودقیقه دیگر اجازه بدهید. والان که موقع برداشت محصول است توتون کاران منطقه صومعه سرا بیش از دوسوم توتون ایران را تامین می کنند وقیمت توتونشان کیلوئی ۳۰۰ ریال در مجموع نمرات هست درحالیکه دخانیات جمهوری اسلامی ایران همین توتون را پس از تبدیلب آن به سیگار کیلویی ۸هزار ریال میفروشد ۳۰۰ رایل را با ۸هزار ریال قیاس کنید. آیا میشود کشاورزان را با این زمینه هائی که ضد انقلاب برمبنای نارضائیهائی که در رژیم گذشته بوجود آمده بود درانجا کرده است وهنوز هم دست اندکاراست که از این مواضع استفاده بکند رها کرد. ازدولت ودست اندکاران تقاضا دارم که در تثبیت قیمت محصولات کشاورزان که با یک باران سیل آسا همه د ررودخانه ها ریخته میشود چون اکثر رودخانه ها لایروبی نشده است وکشاورز نمیداند محصولی که الان درکشتزارهست به خانه اش میاورد یا اینکه دررودخانه ها ریخته میشود مخصوصا در تثبیت قیمت توتون وبرنج اقدام به عمل آورند والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته.

  برگرفته از سایت مجلس شورای اسلامی

  يک ديدگاه

  1. مجید گفت:

   بازم دم شما گرم یادی از پیشکوتها می کنید .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro