روحانی را در اولین سفر اروپایی‌اش ‌با حربه حقوق بشر تحت فشار گذارید/ روابط با ایران باید مشروط باشد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۱ آبان ۹۴ - ۷:۲۲

  کد خبر : 39501
  وبگاه آمریکایی با سفارش به سران فرانسه و ایتالیا

  روحانی را در اولین سفر اروپایی‌اش ‌با حربه حقوق بشر تحت فشار گذارید/ روابط با ایران باید مشروط باشد

  یک وبگاه آمریکایی در یادداشتی خواهان تحت فشار گذاشتن رییس جمهور ایران بابت مسائل حقوق بشر در اولین سفر اروپایی‌اش از سوی روسای جمهور فرانسه و ایتالیا شد.

  واران نیوز به نقل از فارس:وبگاه آمریکایی «سی‌ان اس نیوز» در تحلیلی با اشاره به اولین سفر «حسن روحانی» رییس جمهور ایران به اروپا نوشت: حسن روحانی رییس جمهور ایران هفته آینده اولین سفر اروپایی خود را انجام می‌دهد. روحانی قصد دارد با سران فرانسه و ایتالیا دیدار کند که می‌تواند فصل جدیدی از روابط بین ایران و اروپا را ایجاد نماید اما جنبه مهم‌تر سفر روحانی در دستان سران اروپایی و آن‌هایی که از او استقبال می‌کنند، می‌باشد.

  این رسانه در ادامه مدعی شد که حکومت ایران بیشترین آمار اعدام را در جهان دارد و در این زمینه «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد ماه گذشته از ایران به خاطر اعدام ۲ زندانی انتقاد کرد. عوامل ایران در ۲۹ اکتبر سال جاری نیز با شلیک ۸ راکت به اردوگاه مجاهدین (منافقین) باعث کشته شدن ۲۴ نفر از آن‌ها شدند.

  در  بخش دیگر این مطلب با حمله شدید به ایران و ادعاهای مضحک آمده است: پاریس و رم باید استقبال مشتاقانه از  روحانی را کنار گذاشته و تا زمانی که او نماینده حکومتی حامی تروریست‌ها است که بی رحمانه جمعیت خود را سرکوب می‌کند، سر باز بزند. اروپا می‌تواند برای داشتن قراردادهای پر سود که البته خیانتی به ارزش‌های آزادی و دموکراسی اروپا است اقدام کرده یا از دیدار روحانی به عنوان فرصتی برای بیان نقض حقوق بشر در سرتاسر ایران و نفوذ  مخربش در سوریه ، عراق و یمن استفاده نماید.

  وبگاه خبری آمریکایی در خاتمه نوشت: اولاند و رنزی، روسای جمهور فرانسه و ایتالیا باید آشکارا و با صدای رسا اعلام کنند، روابط با ایران مشروط به پایان دادن به اعدام‌ها و نقض حقوق بشر است.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro