همایش «سه ساله‌های حسینی» در صومعه سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴ - ۱۶:۵۱

  کد خبر : 39635
  امروز/

  همایش «سه ساله‌های حسینی» در صومعه سرا برگزار شد

  امروز همایش سه ساله های حسینی با جمعیت کثیری از کودکان در مصلی صومعه سرا برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت حضرت رقیه (س) همایش سه ساله‌های حسینی در مصلی صومعه سرا با خیل عظیم شیفتگان حسینی برگزار شد.

  در این همایش‌ کودکان و مادران عاشورایی آنان گردهم آمدند و به سوگ حضرت سیدالشهداء (ع) و دختر سه ساله ایشان نشستند و به یاد صحن و سرای آن حضرت که هم‌اکنون در محاصره تکفیری‌ها در سوریه است نوحه سرایی کردند.

  دختران کوچک سه ساله هر یک لباس سیاه بر تن کرده و سربند سبزرنگی مزین به نام حضرت رقیه (س) بر سر بسته بودند تا به احترام حضرت رقیه (س) در غم و اندوه ایشان شریک باشند.

  در این مراسم معنوی حجت الاسلام اسماعیل صدیقی، امام جمعه صومعه سرا ضمن بیان جایگاه و منزلت حضرت رقیه(س) اظهار کرد: این خردسال مظلوم پس از تحمل روزهای سخت ظلم و جور خاندان اهل بیت(ع) مظلومانه در خرابه های شام جان سپرد و به دیدار پدر و اجداد طاهرینش شتافت.

  وی افزود: حضرت رقیه(س) گواه ظلم و ستم یزیدیان است که حتی به کودکان خردسال که مظلومانه عزیزان خود را می طلبیدند رحم نکردند و در کمال قساوت بی رحمانه ترین رفتار را که بر هیچ بشری روا نیست در حق خاندان عصمت و طهارت(ع) مرتکب شدند.

  امام جمعه صومعه سرا گفت: برگزاری همایش سه ساله های حسینی به یاد حضرت رقیه (س) دختر سه ساله امام حسین (ع) که در غربت شاهد شهادت پدر و خانواده اش بود و خودش هم غریبانه به شهادت رسید، نشانگر ترویج عواطف بشریت به اهل بیت پیامبر (ص) است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro