برگزاری رزمایش گردان‌های الی بیت المقدس در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴ - ۱۷:۴۵

  کد خبر : 39648
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا:

  برگزاری رزمایش گردان‌های الی بیت المقدس در صومعه سرا

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا از رزمایش گردان‌های الی بیت المقدس در این شهرستان خبر داد.

  سرهنگ کیا عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز با اشاره به برگزاری رزمایش گردان های الی بیت المقدس در صومعه سرا اظهار کرد: این رزمایش دفاع از کوی و برزن و عملیات آرام سازی و مقابله با ناآرامی ها با رعایت اصول پدافند غیرعامل است.

  وی با بیان اینکه رزمایش با ۴ گردان بیت المقدس در سطح شهرستان در تاریخ ۲۸و۲۹آبان برگزار می شود، افزود: آموزش ضد هلی‌بورن، آموزش عملیات تعقیبی کمین و ضد کمین، ایست و بازرسی، حافظت و مراقبت از مراکز مهم و حساس، مقابله با ناآرامی ها و اغتشاشات از جمله برنامه های این رزمایش است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با بیان اینکه در اولین روز رزمایش، کلاس های آموزشی برگزار می شود، گفت: صبح روز دوم تمرین سناریو را انجام می دهند و بعد از ظهر آن به صورت عملی در فرمانداری، پست برق، پست گاز، پست مخابرات و … آموزش های فرا گرفته خود را انجام می‌دهند.

  عاشوری با بیان اینکه ورودی شهر صومعه سرا توسط گردان‌ها ایست و بازرسی صورت می‌گیرد، تصریح کرد:رزمایش امداد و نجات برای مقابله با حوادث طبیعی همچون سیل، برف، زلزله و طغیان رودخانه و .. برگزار می شود.

  وی با بیان اینکه از تمامی نهادها و اداراتی که در برگزاری این رزمایش با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری می کنند نهایت تشکر را داریم، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این رزمایش آمادگی گردان های الی بیت المقدس بسیج در مقابله با تهدیدات خارجی و آسیب های داخلی است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا اظهار کرد: با توجه به اینکه استان گیلان از طریق مرز خاکی به کشور آذربایجان و از طریق مرز آبی با ۵ کشور در ارتباط است و با توجه به تهدیدات، گردان ها تمرینات تاکتیکی نظامی را در راستای مقابله با این تهدیدات انجام می دهند.

  عاشوری افزود: این آمادگی برای گردان ها و مراکز امدادی مانند پست گاز، برق، مخابرات، اورژانس و هلال احمر اگر اتفاقی رخ داد است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro