امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 1 October , 2022
امروز : شنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۱ - 6 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 398
  پرینتخانه » اخبار روز ایران و جهان تاریخ انتشار : 12 جولای 2012 - 15:08 |

‘اصغر محمدی فاضل’ نایب رییس شورای هماهنگی یونسکو انتخاب شد

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ایران “آقای محمدی فاضل” در جریان برگزاری اجلاس جهانی یونسکو در مورد برنامه انسان و زیست کره که از تاریخ ۱۹ تا ۲۳ تیرماه در مقر یونسکو در پاریس در حال برگزاری است، به عنوان نایب رئیس این شورا انتخاب شد. به گزارس واران نیوز […]

‘اصغر محمدی فاضل’ نایب رییس شورای هماهنگی یونسکو انتخاب شد

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ایران “آقای محمدی فاضل” در جریان برگزاری اجلاس جهانی یونسکو در مورد برنامه انسان و زیست کره که از تاریخ ۱۹ تا ۲۳ تیرماه در مقر یونسکو در پاریس در حال برگزاری است، به عنوان نایب رئیس این شورا انتخاب شد.

به گزارس واران نیوز به نقل از ایرنا

‘ اصغر محمدی فاضل’ روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: با انتخاب مصر به عنوان رییس شورا، جمهوری اسلامی ایران توانست پس از رایزنی های لازم و کسب حمایت کشورهای ژاپن، کره جنوبی، کره شمالی، تایلند، ویتنام و قزاقستان به عنوان نایب رییس این شورا از گروه آسیا و اقیانوسیه انتخاب شود.

محمدی فاضل، ‘ ارزیابی پیشرفت اجرای مصوبات قبلی شورا’ ، ‘ بررسی نحوه اجرای برنامه اجرایی’ ، ‘ ارزیابی و نظارت نظام مند دستاوردها’ ، ‘ بررسی برنامه آتی برنامه انسان و زیست کره در ارتباط با اجلاس ریو +۲۰’ ، ‘ تصمیم گیری برای ثبت سایت های جدید’ و ‘ اعطای جوایز دانشمندان جوان و مدیریت ذخیره گاه ها’ را از مهمترین برنامه های اجلاس یونسکو عنوان کرد.

نماینده کشورمان در اجلاس یونسکو افزود: شورای هماهنگی بین المللی برنامه انسان و زیست کره، نهاد تصمیم گیرنده در زمینه این برنامه بوده و دارای ۳۴ عضو است که برای یک دوره دو سالانه ازسوی اجلاس کنفرانس عمومی یونسکو انتخاب می شوند و جمهوری اسلامی ایران در سی و ششمین اجلاس کنفرانس عمومی یونسکو به عنوان عضو این شورا انتخاب شده است.

ذخیره گاه های زیست کره دارای ارزشهای ماورای مناطق حفاظت شده بوده و در برگیرنده طیف وسیعی از سیاستگذاران ، برنامه ریزان ، صاحبنظران و جوامع محلی است که با بهره گیری از دانش و تجربه، پیوند بین حفاظت از محیط زیست و توسعه اقتصادی و اجتماعی و رفاه مردم را بر قرار می سازند.

کمیته ملی انسان و زیست کره جمهوری اسلامی ایران که در سال ۱۳۶۶ و با عضویت وزارتخانه ها و سازمانهای مرتبط و صاحبنظران دانشگاهی شکل یافته ساماندهی و برنامه ریزی مدیریت مطلوب و پایدار در ذخیره گاه های کشور را به عهده دارد.

ایران که بیشترین تعداد ذخیره گاه های زیست‌کره در بین کشورهای منطقه را دارد اخیرا ریاست شبکه ذخیره گاههای زیست کره منطقه جنوب و مرکز آسیا را نیز عهده دار شده است. موفقیت نماینده کشورمان برای احراز پست نایب رییس شورای هماهنگی یونسکو فرصت مناسبی را جهت جلب جامعه جهانی برای ثبت ذخیره گاههای زیست‌کره جدید و تقویت همکاریهای بین المللی در این زمینه، فراهم خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.