تقکر و روحیه بسیج کشور را از تمام چالش ها و ناهمواری ها نجات میدهد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲ آذر ۹۴ - ۹:۵۴

  کد خبر : 39815
  فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا:

  تقکر و روحیه بسیج کشور را از تمام چالش ها و ناهمواری ها نجات میدهد

  فرمانده سپاه صومعه سرا به مناسبت آغاز هفته بسیج  با حضور در نماز جمعه این شهر در بین الصلاتین به …

  فرمانده سپاه صومعه سرا به مناسبت آغاز هفته بسیج  با حضور در نماز جمعه این شهر در بین الصلاتین به ایراد سخنرانی پرداخت.

  سرهنگ عاشوری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و با تبریک هفته بسیج گفت: بهترین تعریف از بسیج تعریف رهبر انقلاب از این مجموعه است،ایشان تشکیلات بسیج را اینگونه تعریف میکندکه  بسیج، جمع فداکاری از مردمند، برای مردم؛ تشکیل یک مجموعه‌ای در حرکت عظیم یک ملت مجاهد. حضور در دفاع، حضور در علم، حضور در هنر، حضور در سازندگی، حضور در سیاست، در فرهنگ، در کمک به مستضعفان، در کمک به درماندگان، در تولید، در فناوری، در پیشبرد مسائل گوناگون کشور، در ورزش، در درخششهای بین‌المللی، در هر کار خیر؛ این حرکت بسیج است؛ حرکتی مردمی، برای مردم، در دل مردم، از خود مردم، از همه‌ی قشرها، زنان، مردان، جوانان، پیران، نوجوانان، از اصناف گوناگون؛ یعنی تشکیل یک مجموعه‌ی حزب‌الله واقعی.

   

  وی افزود: بسیج میراث گران سنگ حضرت امام (ره) است که در آذر ۵۸ دستور تشکیل  آن را داد،نوع اعتقاد و باور امام از همان تشکیل انقلاب و حرکتهای انقلاب از سال ۴۲ تا پیروزی آن بر حرکت های مردمی بود و مردم را پشتوانه انقلاب میدانست.

  نوع نگاه خاص امام خمینی(ره)  به مردم اینگونه بود که میتوان مردم را در تمام عرصه ها ورود داد تا بتوان اسلام ناب را پیاده کرد.

  عاشوری ضمن اشاره به هدف انقلاب که همان اسلام ناب بود گفت:تا سال ۵۷ خبری از اسلام در میان نبود اما اکنون به واسطه انقلاب دین اسلام نیز احیا شد؛ برای حفاظت از پیش برندگی و پیش روندگی اسلام باید نیرویی وجود داشته باشد که بسیج وظیفه اش همین است.

  وی در ادامه گفت: در نظام بین الملل مولفه های قدرت مشخص هستند؛ از قبیل مولفه اقتصادی، نظامی، سیاسی و اجتماعی؛ ایران در اوایل انقلاب هیچ جایگاهی در این مولفه ها نداشت چون هنوز هرج مرج در بین مردم وجود داشت و نمی توانستند مولفه ها را سازماندهی کنند؛ امام خمینی (ره) با ابداع فرمول بسیج توانست به این مولفه ها سامان دهد.

  فرمانده سپاه صومعه سرا گفت: اولین امتحان بسیج در  جنگ تحمیلی و بی امان در برابر یک دنیا کشور که امکاناتشان چندین و چجند برابر ما بود؛ انتقال قدرت نظامی به مردم که یک کار ابتکاری و بکر بود توانست در مقابل قدرت های جهانی مقاومت کند و پس از ۸ سال به پیروزی برسد.

  وی افزود: در مولفه اقتصادی هم با توجه بر فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی و تکیه بر سرمایه های داخلی که هنوز بسیاری از سرمایه های داخلی را نشناخته و از آن قافلیم، بنتوانیم مولفه اقتصادی را نیز رشد دهیم.

  عاشوری در ادامه گفت: در بحث فرهنگی و اعتقادی نیز زمانی که دشمن در حال ایجاد شک و شبهه در بین مردم بود و با ابزار های مختلف به دلهای جوانان نفوذ میکرد باز این بسیج بود که برای روشنگری پا پیش گذاشت و توانست بسیاری از نقشه های آنان را نقش برآب کند و نتیجه آن حماسه ۹دی بود.

  باید بدانیم که اگر بسیج نباشد حیات اسلام و ارزشهای مان زیر سوال خواهد رفت؛تفکر و روحیه بسیج جامعه ما را از تمام چالش ها و ناهمواری ها نجات میدهد.

  باید دانست که امروز بسیج فقط برای ایران نیست و در حال حاضر فرمول بسیج در سوریه،لبنان و عراق پیاده شده و پیشروی های بسیار خوبی نیز داشته.

  نمونه بارز این پیشروی ها حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی است که یکی از قدرت مند ترین و پیشرفته ترین ارتش های جهان را دارا می باشد.

  فرمانده سپاه صومعه سرا گفت: بسیج تنها و منحصر به فرد ترین عنصر حافظ انقلاب و دست آورد های آن است.

   

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro