تحويل يک ماهه خودرو در ابهام/ بانک مرکزي چک‌هاي خودروسازان را وصول نکرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲ آذر ۹۴ - ۲:۱۹

  کد خبر : 39836

  تحویل یک ماهه خودرو در ابهام/ بانک مرکزی چک‌های خودروسازان را وصول نکرد

  واران نیوز به نقل از تسنیم:در حالی دو هفته از پایان طرح وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو می‌گذرد که …

  واران نیوز به نقل از تسنیم:در حالی دو هفته از پایان طرح وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو می‌گذرد که هنوز بانک مرکزی چک های خودروسازان را وصول نکرده است.
  پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو در قالب بسته خروج از رکود دولت در ۱۸ آبان ماه آغاز شد و در طی ۶ روز ۱۲۵ هزار دستگاه به فروش رسید. البته بانک مرکزی با مشاهده این حجم فروش اعلام کرد که فقط تأمین اعتبار ۱۱۰ هزار دستگاه را انجام می‌دهد و مابقی را خود خودروسازان باید متقبل شوند.

  در حال حاضر دو هفته از پایان این طرح می‌گذرد و پیگیری‌ها از شرکت‌های خودروسازی نشان می‌دهد بانک مرکزی علیرغم تعهد خود در خرید دین چک‌های مشتریان ظرف ۴۸ ساعت هنوز یک فقره از چک ها را هم وصول نکرده است.

  یک مقام مسول در یکی از شرکت‌های خودروساز در همین ارتباط گفت: در طول جلسات متعدد با بانک مرکزی قرار بر این بود تا ما چک‌های دریافتی از مشتریان را به بانک مرکزی تحویل دهیم اما با گذشت دو هفته هنوز هیچ چکی وصول نشده است.
  عدم وصول چک‌های مشتریان توسط بانک مرکزی نشان می دهد که تحویل خودرو در قالب طرح وام ۲۵ میلیون تومانی همچنان در ابهام بوده و مردم امکان دریافت خودروهای خریداری شده را ظرف یک ماه نخواهند داشت.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro