مسجد شکل دهنده تربیت عناصر مفید برای انقلاب و نظام

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۴ آذر ۹۴ - ۲۰:۲۵

  کد خبر : 39990
  فرمانده سپاه صومعه سرا:

  مسجد شکل دهنده تربیت عناصر مفید برای انقلاب و نظام

  واران نیوز: فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا گفت: مسجد شکل دهنده تربیت عناصر مفید برای انقلاب و نظام است.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، سرهنگ کیا عاشوری در همایش هیئت امنا و فرماندهان پایگاه‌های بسیج مساجد در حسینیه سپاه این شهرستان، شاخص ترین معماری های ایران را مربوط به مساجد دانست و اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام حیاتی مجدد یافت و شعله های پرفروغ آن فروزنده شد.
  وی با بیان اینکه با گذشت زمان اسلام ناب محمدی در همه دنیا ساطع می شود، افزود: مساجد خواستگاه جوانان و بسیج است که معرفت، اخلاق، شناخت و اخلاص موتور محرکه بسیج را تشکیل می‌دهد.
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا مسجد را شکل دهنده تربیت عناصر مفید برای انقلاب و نظام دانست و گفت: بسیج سبب ادامه حیات اسلام می شود و شعله های اسلام به وسیله بسیج ماندگار می شود.
  سرهنگ عاشوری با اشاره به رغبت نداشتن جوانان نسل سوم و چهارم به مسجد، تصریح کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که حضور و استقبال جوانان از مساجد مانند جوانان دهه شصت باشکوه باشد.
  وی، مرکز ثقل حرکت های معرفتی را از مسجد عنوان و خاطرنشان کرد: نظام تربیتی صالحین که پایه و اساس تزریق معنویت در جوانان است به مدت شش سال می باشد که از مرکز مسجد آغاز به کار کرده است.
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با بیان اینکه با توجه به تهدیدات و تهاجمات فرهنگی دشمن حضور جوانان در مسجد سبب بر هم زدن نقشه های شوم بدخواهان نظام می شود، اظهار کرد: مساجد یک جایگاه و سنگر امن برای در امان ماندن نوجوانان و جوانان از توطئه‌های دشمنان است.
  سرهنگ عاشوری با بیان اینکه سرمربی شجره طیبه صالحین امام جمعه صومعه سرا که منبع تغذیه معلومات دینی و علمی و معرفی است، می باشد، افزود: در زیرمجموعه سرمربی، مربیان و سرگروه‌هایی حضور دارند که جوانان دهه شصت را مدیریت می‌کنند و به آنها خوراک فکری می‌دهند.
  وی با بیان اینکه نیاز جوان امروز خوراک های فکری مطابق با سبک زندگی اسلامی است ،گفت: : دشمن به دنبال این است که جوان ما را از مسجد دور کند و عدم آگاهی جوانان نسبت به برخورد رسانه اعم از ماهواره، فضای مجازی، موبایل و … زیاد شده است.
  سرهنگ عاشوری با بیان اینکه زمینه حرکت صالحین در مساجد مورد حمایت بسیاری از هیئت امنا قرار گرفته است، اظهار کرد: متاسفانه برخی از هیئت امناها حضور بسیج را در کنار مسجد جایز نمی‌دانند که هدف از اینگونه جلسات این است که به وسیله همفکری این مشکلات مرتفع شود.

  IMG_5440 IMG_5445 IMG_5449 IMG_5455 IMG_5459

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro