3 روز عزای عمومی در خوانسار اعلام شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۳ آذر ۹۱ - ۸:۱۰

  کد خبر : 4001

  ۳ روز عزای عمومی در خوانسار اعلام شد

  به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، در پی درگذشت حضرت آیت‌الله حاج سید مرتضی علوی خوانساری سه روز عزای عمومی …

  به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، در پی درگذشت حضرت آیت‌الله حاج سید مرتضی علوی خوانساری سه روز عزای عمومی در شهرستان خوانسار اعلام شد.

  در پیامی از طرف استاندار اصفهان علیرضا ذاکراصفهانی به مناسبت درگذشت این عالم ربانی آمده است: با ابراز تاسف و تالم از ضایعه جانگداز رحلت اسوه زهد و تقوی، حضرت آیت‌الله حاج سید مرتضی علوی خوانساری، برای عزاداری مردم متدین و ولایتمدار شهرستان خوانسار در سوگ این عالم ربانی و عارف روشن ضمیر، سه روز عزای عمومی در این شهرستان اعلام می‌شود.

  در بخش دیگری از این پیام تاکید شده است: این عالم جلیل القدر عمر گرانقدر خویش را در طریق رضای الهی و خدمت به اسلام و مسلمانان، پرورش طلاب و فضلا و توسعه حوزه علمیه حضرت آیت‌الله علوی صرف کرد.

  در ادامه این پیام آمده است: این عالم ربانی در نشر و تعظیم شعائر اسلام و اطاعت از ولایت و رهبر معظم انقلاب در راه انقلاب اسلامی تلاش کرد و رحلت وی ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای اسلام و مسلمانان و مردم شریف و عالم پرور خوانسار است.

  به گزارش فارس، مراسم تشییع این عالم جلیل القدر صبح پنجشنبه از مقابل حسینیه دو راه خوانسار به سمت امامزاده احمد برگزار می‌شود.

  آیین ترحیم این پارسای پرهیزگار نیز شنبه آینده از ساعت ۱۴ در حسینیه شهدای خوانسار برگزار خواهد شد.

  آیت‌الله سید مرتضی علوی مدیر حوزه علمیه مریم بیگم صفوی خوانسار روز چهارشنبه در سن ۶۳ سالگی درگذشت.

  این عالم ربانی شامگاه سه شنبه بر اثر سقوط آسانسور در منزل شخصی‌اش ضربه مغزی شد و پس از انتقال به بیمارستان الزهرا(س) اصفهان دارفانی را وداع گفت.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro