امدادرسانی به 60 حادثه دیده در برف و کولاک خراسان جنوبی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۳ آذر ۹۱ - ۱۸:۱۳

  کد خبر : 4009

  امدادرسانی به ۶۰ حادثه دیده در برف و کولاک خراسان جنوبی

  بیرجند – خبرگزاری مهر: امدادرسانی به ۶۰ حادثه دیده در برف و کولاک و ثبت ملی ۴ پرونده آئین‌های عاشورایی …

  بیرجند – خبرگزاری مهر: امدادرسانی به ۶۰ حادثه دیده در برف و کولاک و ثبت ملی ۴ پرونده آئین‌های عاشورایی از اخبار کوتاه خراسان جنوبی است.

  به گزارش خبرگزاری مهر، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی امدادگران هلال احمر به ۶۰ نفر از حادثه دیدگان برف و کولاک در خراسان جنوبی خبر داد.

  مهدی محمدپور با اشاره به اینکه خراسان جنوبی ۱۴ سال است که با خشکسالی‌های پی در پی و مخرب دست و پنجه نرم می کند، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بارندگی شدیدی خراسان جنوبی را در برگرفت که سبب سیل گرفتگی برخی مناطق شد.

  وی به بارندگی ۱۵ میلیمتری در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: امدادگران جمعیت هلال احمر در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۰ حادثه دیده که در سیل، برف و کولاک گرفتار شده بودند امدارسانی کردند که از این تعداد ۵۸ نفر گرفتار در حوادث برف و کولاک و دو نفر نیز گرفتارسیل شده بودند.

  معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به اعزام ۹ تیم عملیاتی امداد و نجات اشاره کرد و گفت: در عملیات امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل، برف و کولاک ۳۰ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به ارائه خدمات امدادی پرداختند.

  محمدپورادامه داد: در این عملیات‌ها سه آمبولانس و چهار مورد عملیات رهاسازی انجام شده است.

  ثبت ۴ پرونده آئین‌های عاشورایی در خراسان جنوبی

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: چهار پرونده آئین‌های عاشورایی در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.

  محمدرضا رضایی اظهار کرد: ششمین اجلاس سراسری شورای عالی سیاست‌گذاری ثبت کشور با محوریت بررسی و ثبت پرونده‌های آیین‌ها، سنت‌ها و فرهنگ‌های عاشورایی در استان مازندران برگزار شد.

  وی ادامه داد: پرونده سنگ ‌زنی خراسان جنوبی که خاص بخش درخش شهرستان درمیان است به عنوان نخستین پرونده این اجلاس در فهرست میراث معنوی کشور ثبت ملی شد.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تصریح کرد: مشعل ‌گردانی در روستای برکوه شهرستان سربیشه‌، علم ‌بندان‌ و علم‌ گردان در شهرستان درمیان سه پرونده دیگر خراسان جنوبی بود که به اتفاق آرا به تصویب رسید و در فهرست آثار معنوی ملی کشور قرار گرفت.

  رضایی یادآور شد: این اجلاس با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، تنی چند از مدیران کل ستادی و استانی، معاونان و کارشناسان ثبت از سراسر کشور در تاریخ ۲۱ و ۲۲ آذر‌ماه سال جاری در محمودآباد مازندران برگزار شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro