امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 5 December , 2022
امروز : دوشنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۱ - 12 جماد أول 1444
شناسه خبر : 4041
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا, اسلایدر تاریخ انتشار : 14 دسامبر 2012 - 3:51 |

گزارش کامل از مراسم معارفه فرماندار جدید صومعه سرا + تصاویر

گزارشی کامل با تصاویر اختصاصی از مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان صومعه سرا مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان صومعه سرا با حضور استاندار گیلان جناب اقای هاشمی نیا و نماینده مجلس شورای اسلامی شهر جناب اقای خصوصی و امام جمعه شهرستان حجه السلام صدیقی و روسای ادارات و اصناف ؛ در […]

گزارش کامل از مراسم معارفه فرماندار جدید صومعه سرا + تصاویر

گزارشی کامل با تصاویر اختصاصی از مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان صومعه سرا


مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان صومعه سرا با حضور استاندار گیلان جناب اقای هاشمی نیا و نماینده مجلس شورای اسلامی شهر جناب اقای خصوصی و امام جمعه شهرستان حجه السلام صدیقی و روسای ادارات و اصناف ؛ در عصر روز پنج شنبه ۲۳ آذر ۹۱ در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا برگزار شد .

در ابتدای مراسم پس از تلاوت چند ایه از قران مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی سخنران اول مجلس ، اقای کریم شعبانی بودند .

ایشان پس از عرض سلام و ادب درباره مدت و فعالیت های خود در شهرداری صومعه سرا صحبت کردند . وی مدت فعالیت خود در این شهرستان را ۴ سال و ۲ ماه و ۲۳ روز عنوان کردند و به تمجید از امام جمعه شهر پرداختند که همواره خویشتن دار بوده اند و سعی کردند به جای اینکه در محافل خارج از جمع عیب هایمان را بگوید ، به خودمان در جلسات خصوصی گوشزد کنند .

وی همچنین درباره برگزاری دو انتخابات سنگین در طی مدت فعالیت شان خبر داد و گفتند که رتبه برگزاری صحیح انتخابات در سطح کشور رده ۶۳ و در استان رتبه سوم را کسب نموده ایم .

وی همچنین خواستار این شد که مردم را با لباس یا قومیت از هم جدا نکنیم و سعی کنیم نهایت احترام را برایشان قائل باشیم.همچنین وی در قسمتی از سخنرانی خود به امارهای جالبی اشاره کرد از جمله خرج های میلیاردی برای کارهای عمرانی خبر داد و از شهرستان صومعه سرا را دارای بالاترین شاخص گاز رسانی در استان برشمرد.

ایشان همچنین از فرماندار جدید شهر تقدیر و وی را فردی مکتبی و ارزشی دانستند و برایشان ارزوی وفقیت کردند ، وی در آخر هم با تشکر از دولت و همه مسئولینی که وی را در این مدت یاری کرده بودند به سخنان خود پایان دادند.

پس از سخنان کریم شعبانی ، امام جمعه شهرستان صومعه سرا حاضر شدند تا به ایراد سخنرانی بپردازند .

ایشان ضمن عرض سلام سلام ، به بیان خاطره ای از شیخ رجبعلی خیاط پرداختند ، وی همچنین به دو فرماندار جدید و قدیم شهر سمت های جدیدشان را تبریک گفتند و از فرماندار جدید خواستند که همانند اقای شعبانی به صورت متداوم با صمیمیت با مردم و مسدولین سطح شهر همکاری داشته باشند.

پس از ایشان نماینده شهر جناب اقای خصوصی به بیان خاطره ای جالب از هیات دولت درباره تغییر در کابینه پرداختند . ایشان فرموندند روزی از اقای دکتر احمدی نژاد درباره تغییرات زیاد وزرا در دولت پرسیدند و ایشان هم گفتند که در دولت همیشه در حال تغییر است . وی همچنین افزود که شهرستان صومعه سرا هم ، همیشه تغییرات را در خود احساس میکند اما این تغییرات نباید باعث ضربه زدن به پیشرفت شهرمان شود .

در اخر هم خطاب به فرماندار جدید فرمودند که دعای سلامتی ما بدرقه شماست و امیدواریم که همیشه کار درست را انجام دهید اما اگر کار ناصحیحی از شما ببینیم ما هم از منتقدان شما خواهیم شد .

سپس استاندار گیلان اقای کیهان هاشمی نیا به ایراد سخنرانی پرداختند ایشان پس از تشکر و قدردانی از تک تک مسئولین شهر فرمودند که از بیاناتتان استفاده کردیم و نصایح شمارا آویزه گوش خود خواهیم کرد.

ایشان با اشاره به پتانسیل های قوی استان گیلان و علی الخصوص شهرستان صومعه سرا فرمودند که اگر از این پتانسیل ها استفاده شود جای پیشرفت بسیاری باقی است.وی افزود هنر ما باید این باشد که استان را بازسازی و قوی تر از قبل کنیم و مشکلات گذشته را که همچنان ادامه دارد با جدیت برای رفع آن تلاش کنیم .

وی همچنین به پروژه راه آهن مهم قزوین رشت – رشت آستارا اشاره کردند و این پروژه را به مسابه شاهرگی برای کشورها دانستند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است همچنین ایشان از سطح بالای برخی پروژه های عمرانی استان نام بردند این تلاش هارا  کلاس کار بالای استان گیلان دانستند .

ایشان همچنین از نماینده خواستند که به جای درخواست از استاندار برای دریافت کمک مالی از پتانسیل های طبیعی نهفته در شهرستان صومعه سرا استفاده کنند .وی همچنین درباره بازار کاسپین در بندزانزلی اشاره داشتند که ۲۵% پروژه بزرگ انزلی کمک دولت بوده است و ۷۵% باقی هم کمک و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این امر بوده است .ایشان ظرفیت های سطح استان را ظرفیت محلی دانستند به طوری که هیچکس نمیتواند این ظرفیت هارا از ما بگیرد .

ایشان همچنین تصور ۱۲۴۰۰۰ هزار نفر بیکار در استان را سخت دانستند و به این موضوع اشاره داشتند که بسیاری هنوز بر این باورند که کار یا شغل حتما باید پشت میز با حقوق گرفتن از دولت باشد .همچنین وی نوید ۲٫۲ برابر شدن ظرفیت کاشی سازی را خبر دادند .

وی همچنین به پتانسیل های رها شده در استان و از جمله مهم ترین آن یعنی تالاب صومعه سرا اشاره داشتند همچنین ایشان فرمودند تنها جایی که در استان زراعت چوب صورت میگرد شهرستان صومعه سرا است .

ایشان این شهر را دارای امکانات فراوان جهت پیشرفت دانستند و شهرستان صومعه سرا تنها شهرستانی دانستند که جهش پیشرفت روستانشینی در آن نسبت به شهر نشینی در حال افزایش است .

وی درباره فرماندار جدید صومعه سرا فرمودند که از خصائص ایشان عدالت پذیری ، ولایی بودن و احترام به کوچیک تر و بزرگ تر دانستند و افزودند که امیدوارم همچون شهرستان تالش به صومعه سرا هم نیز کمک کنند . همچنین ایشان دلیل انتقال فرماندار جدید را از تالش به صومعه سرا مشکلات خانوادگی ایشان دانستند و از فرماندار جدید خواستند که مستقل و با درایت خدمت کنند و هرچه به حواشی دامن بزنند دامن خودشان را خواهد گرفت .

ایشان همچنین بیشترین مشکلات ادراات را بخاطر دوستی ها و برخی فساد ها و روابط (…) دانست ، همچنین وی بازی های سیاسی را کار افرادی سیاست مدار دانست و از فرماندار جدید خواست که فقط به فکر حل مشکل و معضل مردم شهرستان و پیگیر دردهای انها برای رفع نواقض و مشکلات باشد.ایشان در اخر ضمن تشکر از حضار به سخنان خود پایان دادند .

پس از پایان سخنرانی استاندار مراسم تودیع و معارفه شروع شد که میتوانید تصاویری از این قسمت از مراسم را در زیر مشاهده کنید .

در اخر هم با حکم رسمی استاندار گیلان «میرزا حسینعلی‌زاده» سکان هدایت صومعه‌سرا را به دست گرفت و کریم شعبانی فرماندار تالش شد.

آقای حسینعلی زاده پس از دریافت حکم به ایراد سخنرانی کوتاهی پرداختند ایشان با اشاره به کم بود وقت بخاطر نزدیک بودن اذان و مشغله استاندار فقط از مسئولین حاضر و مردم شهر قدردانی و تشکر کردند .

+ تصاویر بیشتر از مراسم

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.