حکم سنگسار برای یک زن زناکار گیلانی در سیاهکل!

  • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
  • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۲ آذر ۹۴ - ۱:۲۷

    کد خبر : 40652
    رئیس دادگستری سیاهکل خبرداد:

    حکم سنگسار برای یک زن زناکار گیلانی در سیاهکل!

    رییس دادگستری سیاهکل در استان گیلان اعلام کرد که یک زن در این شهر به اتهام زنای محصنه به سنگسار محکوم شده است.

    واران نیوز به نقل از در سیاهکل: عباس پارسامنش، در مصاحبه‌ای با یک سایت محلی همچنین خبر داد که با حکم شعبه دوم دادگاه کیفری یک مرکز استان گیلان «ر-الف» با اسم مستعار «س» متهم ردیف اول قتل آرش بابایی پور تبریزی نژاد، به «یک مرتبه قصاص» محکوم شده است.

    به گفته پارسا منش، خانم «ع-خ» با نام مستعار «آ» و آقای «س-آ» نیز به اتهام «معاونت در قتل عمد» آرش بابایی پور تبریزی نژاد به ۲۵ سال زندان محکوم شده‌اند.

    وی همچنین خبر داد که دادگاه خانم «ع-خ» را به اتهام «زنای محصنه» به سنگسار و آقای «ر-الف» را به اتهام «زنای غیر محصنه» به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم کرده است.

    براساس این گزارش در صورت عدم اجرای حکم سنگسار «با پیشنهاد دادگاه صادرکننده و موافقت ریاست قوه قضائیه» خانم «ع-خ» به اعدام محکوم می‌شود. در قانون مجازات اسلامی، روابط جنسی زنان یا مردان متأهل با افرادی به جز همسران‌شان، و خارج از چارچوب‌های شرعی «زنای محصنه» و روابط جنسی خارج از چارچوب‌های شرعی افراد مجرد «زنای غیر محصنه» خوانده می‌شود.

    *زنای محصنه به رابطه جنسی غیرمجاز گفته می‌شود در حالی که یکی یا هر دو طرف درگیر در آن متاهل باشند. بنا بر نظر محمد بن مکی (شهید اول) در لمعه، زنای محصنه در اسلام در شرایطی است که زن زناکننده دارای همسر دائمی باشد به گونه‌ای که هرگاه بخواهد با همسر خود نزدیکی کند مانعی در کار نباشد و با این حال تن به زنا داده باشد

    کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
    Desgined & Programmed by AmirHz.pro