استانداری گیلان برای مقابله با برداشت کنندگان غیرمجاز شن و ماسه در کوچصفهان چه کرده است؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴ - ۴:۵۱

  کد خبر : 40775

  استانداری گیلان برای مقابله با برداشت کنندگان غیرمجاز شن و ماسه در کوچصفهان چه کرده است؟

  با استناد به اظهارات بخشدار کوچصفهان، مشخص نیست چرا استانداری گیلان نسبت به برداشت های بی رویه شن و ماسه که حتی نمایندگان کمیسیون اصل ۹۰ را هم به کوچصفهان کشاند، عکس العمل در خور نشان نمی دهد؟! سوال دیگر اینکه درآمد میلیاردی ناشی از این برداشت های غیرمجاز به جیب چه کسی رفته و خرج چه کاری در آینده ای نه چندان دور خواهد شد؟!

  واران نیوز به نقل از خزر آنلاین:چندی پیش بود که اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به کوچصفهان رفته و به صورت خاص از برداشت بی رویه شن و ماسه توسط برخی افراد متخلف بازدید کردند. 

  اندکی بعد، یکی از اعضای این کمیسیون بر برداشت های بی رویه صحه گذاشت و عمق برداشت ها را بسیار بیشتر از حد مجاز آن خواند. جالب آن که در میان این شن خواری گسترده، ردپای بستگان سببی یکی از نمایندگان فعلی مشهود بود و انتظار می رفت با حضور اعضای کمیسیون اصل ۹۰، شاهد برخوردهای جدی تری در این خصوص توسط نهادهای ذی ربط به خصوص استانداری گیلان باشیم. 

  با این حال اظهارات امروز بخشدار کوچصفهان، چگونگی اقدامات بازدارنده استانداری را در ممانعت از ادامه روند تخریب محیط زیست در هاله ای از ابهام قرار می دهد. 

  یوسفی بخشدار کوچصفهان، در خصوص بازدید کمیسیون اصل نود از برداشت بی رویه شن و ماسه بیان کرد: “ما هیچ نامه ای از استانداری دریافت نکردیم که به شما اعلام کنیم.”

  وی با بیان اینکه بازدید کمیسیون اصل ۹۰ بدون اطلاع ما انجام شده بود، افزود: ” خودشان آمدند بازدید را انجام دادند و رفتند. نه به ما قبل آن نامه ای داده شد و نه بعد از آن! کا هیچ نامه ای در این خصوص از استانداری دریافت نکردیم”

  با استناد به اظهارات بخشدار کوچصفهان، مشخص نیست چرا استانداری گیلان نسبت به برداشت های بی رویه شن و ماسه که حتی نمایندگان کمیسیون اصل ۹۰ را هم به کوچصفهان کشاند، عکس العمل در خور نشان نمی دهد؟!

  سوال دیگر اینکه درآمد میلیاردی ناشی از این برداشت های غیرمجاز به جیب چه کسی رفته و خرج چه کاری در آینده ای نه چندان دور خواهد شد؟!

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro