آشنایی با پل سه راه شفت یکی دیگر از سازه های تاریخی گیلان+تصویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱ دی ۹۴ - ۶:۱۹

  کد خبر : 40928
  پس از پل ورودی فومن؛

  آشنایی با پل سه راه شفت یکی دیگر از سازه های تاریخی گیلان+تصویر

  اگر گذرتان به گیلان افتاده باشد مطمئنا سازه های نیمه کاره  بسیاری  در این استان دیده اید،سازه هایی که درصدی …

  اگر گذرتان به گیلان افتاده باشد مطمئنا سازه های نیمه کاره  بسیاری  در این استان دیده اید،سازه هایی که درصدی از آن ساخته و باقی آن مدت هاست به حال خود رها شده است.
  پل سه راه شفت یکی از همین سازه هاست که با هزینه میلیاردی بالا رفت اما تمام نشد، و اکنون سالهاست به حال خود رها شده و بیشتر  مانند دروازهای ورودی شهرهای قدیم میماند تا پل.

  DSC_0150
  این سازه سالیان پیش با هزینه ایی میلیاردی از نقشه برداری و طراحی گرفته تا ساعت ها کار روزانه ساخته شد  اما به دلایل مختلف نیمه کاره ماند.

  طبق شنیده ها ساکنین اطراف پل ، زمین های خود را برای تکمیل پروژه نمیفروشند و به همین دلیل است که این سازه به حال خود رها شده؛ اگر اینطور باشد باید پرسید چرا قبل از احداث پل فکر خرید زمین های اطراف را نکرده بودند؟ به چه دلیل کار خود را الله بختکی شروع کرده اند که اکنون در بین راه بمانند کنند؟

  سوالی که برای اکثر مردمی که روزانه از زیر این پل نیمه کاره عبور میکنند این است که اگر قرا نبود ساخته شود به چه دلیل شروع کردند و اگر قرار است ساخته شود چرا تمامش نمیکنند؟

  DSC_0151
  اداره راه و شهرسازی  و ادارات زیربط سالیان طولانی است که پروژه های خود را نیمه تمام رها کرده و سراغ پروژه های دیگر میروند به عنوان مثال پل ورودی شهر فومن که مشکلات فراوانی برای شهروندان فومنی و گردشگران ایجاد کرد و بلاخره با چادر زدن نماینده شهرستان توانست بودجه ادامه کار را به خود اختصاص دهد و هنوز هم سرنوشت این پل معلوم نیست.

  امید واریم مسئولین زیربط جوابی قانع کننده در رابطه با سرنوشت پل داشته باشند.

  ۲ ديدگاه

  1. بشناس گفت:

   از که سایت شما آخربرسانی است باعث خوشحالی دارد

  2. صنوبر گفت:

   چرادرخصوص عدم توسعه شهرستان صومعه سرا چیزی نمی نویسیدسالهاست شهرمافاقد طرح یا پروژ عمرانی است

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir