مانور زلزله در روستای خراط‌محله صومعه‌سرا برگزار شد+تصاویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۷ دی ۹۴ - ۳:۴۲

  کد خبر : 41163
  رئیس جمعیت هلال احمر صومعه سرا:

  مانور زلزله در روستای خراط‌محله صومعه‌سرا برگزار شد+تصاویر

  مدیر جمعیت هلال احمر صومعه‌سرا گفت: مانور زلزله در روستای خراط‌محله صومعه‌سرا برگزار شد.

  رضا سلیمی،  در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: با توجه به زلزله خیز بودن کشور جمعیت هلال احمر توجه ویژه‌ای به ارتقای آمادگی جامعه برای کاهش خطرپذیری و باالابردن ظرفیت برخورد با اثرات سوانح طبیعی و بهبود تاب آوری کرده است.

  وی با بیان اینکه امروز مانور زلزله در روستای خرا‌ط ‌‌محله این شهرستان برگزار شد، افزود: هلال احمر در راستای امداد و کمک‌های اولیه آموزش‌های مختلفی را در سطح کانون‌های مدارس، غنچه‌های هلال، روستاها و .. برگزار می‌کند.

  رئیس جمعیت هلال احمر صومعه‌سرا گفت: هدف از برگزاری این مانور ارتقاء سطح آمادگی مردم در زمان بروز حادثه است که در آن تخلیه اضطراری، نحوه پناه‌گیری و نقطه امن، رسیدگی به مصدومان و صعود و فرود آن‌ها، بازگشت‌پذیری جامعه به امنیت و آموزش اطفاء حریق آموزش داده شد.

  سلیمی با بیان اینکه استان گیلان شاهد خسارات و تلفات زیادی از زلزله همچون زلزله رودبار بوده است، تصریح کرد: در این راستا و بعد از این حادثه دلخراش ارائه این آموزش‌ها الزامی است.

  وی خاطرنشان کرد: اجرای این چنین مانور‌ها و آموزش‌ها باعث افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر‌پذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در سطح جامعه می‌شود.

   

  photo_2015-12-27_20-41-09 photo_2015-12-27_20-41-27 photo_2015-12-27_20-41-39 photo_2015-12-27_20-41-47

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir