آقای قهرمانی کم حواس شده اند یا …؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳ دی ۹۴ - ۱۳:۱۵

  کد خبر : 41349
  در حاشیه انکار عجیب ارتباط با مشایی از سوی روح الله قهرمانی؛

  آقای قهرمانی کم حواس شده اند یا …؟

  آیا بهتر نبود که جناب قهرمانی که حال سودای رفتن به مجلس و دفاع از حق ملت را در سر می پروراند، به جای انکار گذشته به شیوه دیگری و البته با صداقت بیشتر، پیرامون این موضوع ابراز نظر می کردند؟

  در روزهای اخیر و پس از سخنرانی آیت الله قربانی پیرامون دقت در تائید صلاحیت نامزدهای ثبت نام کننده در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی مجریان برگزاری انتخابات، یکی از نامزدهای انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای با اتخاذ موضعی که می توان، آن را فرار به جلو دانست، منکر هرگونه ارتباطی با اسفندیار رحیم مشایی، مرد حاشیه ساز دولت دهم و لیدر جریان انحرافی شد.

  روح الله قهرمانی، استاندار اسبق گیلان که نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه رودسر شده است، در مصاحبه با یک سایت استانی گفت: «بنده هیچگاه هیچ ارتباطی با مشایی و اقوام و اطرافیانش نداشته و نخواهم داشت.»

  وی در ادامه این مصاحبه با اتخاذ رویه ای اخلاقی تصریح کرد: آنهایی که خود را مسلمان تر از دیگران میدانند چرا ارتکاب به دروغ و تهمت را گناه کمی می شمارند؟

  این سایت خبری در ادامه مصاحبه اش این چنین آورده: قهرمانی بی اخلاقی های اخیر را ناشی از وحشت و تخاصم عده ای برای حضورش در انتخابات پیش رو ارزیابی کرد و افزود: دنیاپرستی و دنیا طلبی با عده ای کاری کرده است که آخرت خود را فراموش کرده اند.»

  این مصاحبه آقای قهرمانی، به شکل عجیبی که تا حدودی هماهنگ شده به نظر می آید، مورد استقبال برخی از سایت های جریان های اصلاح طلب، اعتدالیون و حتی حامیان فتنه در گیلان قرار گرفته و همگی به شکل هماهنگ به باز نشر آن در سایتهای خود و نیز تبلیغ و انعکاس گسترده آن در شبکه های اجتماعی پرداختند.

  اما به راستی حقیقت قضیه چیست؟ آیا واقعا جناب قهرمانی چنین ارتباطی با مشایی نداشته اند که حال، منکر آن می شوند؟

  شب گذشته سایت گیلان آنلاین در گفتگو با یکی از مسئولان ارشد استانداری گیلان در دوره مدیریت آقای قهرمانی بر استانداری گیلان، خبر از ارتباط ویژه وی با مشایی داد.

  ارتباط ویژه روح الله قهرمانی با اسفندیار رحیم مشایی در دوره مسئولیت وی به عنوان استاندار گیلان و همچنین پس از آن به عنوان سفیر ایران در کویت بر کسی، به ویژه بر فعالان سیاسی و مدیران استانداری در مقطع مورد نظر پوشیده نبوده و نیست، اما سوال اینجاست که آیا جناب قهرمانی دچار فراموشی شده اند و ارتباطات خود با جناب مشایی را از یاد برده اند یا قضیه و اصل ماجرا چیز دیگر است؟

  تنها یک جستجوی کوچک، اخباری را در منظر هر فردی قرار می دهد که برخی از این اخبار حاکی از ارتباط گسترده این دو با یکدیگر است.

  در یکی از این اخبار که البته به شکل گسترده ای از سوی سایت های مختلف منعکس شده، از حضور مشایی در عروسی پسر قهرمانی خبر داده شده است. در متن این خبر آمده است: «اسفندیار رحیم مشایی روز جمعه ۵ آبان به استان گیلان سفر نمود.

  رییس دفتر رییس جمهور در این سفر غیر رسمی در جشن ازدواج فرزند روح الله قهرمانی استاندار اسبق گیلان حضور یافت. بنا بر این خبر، استاندار گیلان در فرودگاه از رحیم مشایی استقبال کرد.»

  انکار این ارتباط از سوی آقای قهرمانی در حالی است که با توجه به گسترگی توزیع و پوشش این خبر، تاکنون هیچ تکذیبه ای از سوی وی پیرامون حضور مشایی در عروسی فرزندش صادر نشده است. حضور مشایی که در آن ایام در دولت دهم مسئولیت های متعددی داشت، در عروسی فرزند آقای قهرمانی که در گیلان برگزار شد، مستلزم سفر مرد پرکار و پر مسئولیت دولت دهم به گیلان بود و این سفر آن هم با توجه به مشغله های فراوان مشایی در دولت، جز به دلیل یک ارتباط نزدیک و شاید هم خانوادگی توجیه شدنی نیست.

  همچنین در آخرین روزهای حضور قهرمانی بر مسند استانداری گیلان و در حالی که حجم اعتراضات اصولگرایان نسبت به حضورش در این مسند بالا گرفته بود، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس هشتم در مصاحبه ای با یکی از رسانه های کشوری اشاراتی نیز به این ارتباط داشته است.

  در بخشی از آن مصاحبه آمده است: «این عضو اصولگرای مجلس هشتم با بیان اینکه مانور استاندار هم به دلیل همین ارتباط با مشایی است، افزود: آقای مشایی را نصیحت می کنیم که دنبال این گونه افراد نباشد و منافع استان را تأمین کند. استان گیلان به این دلیل به این نقطه رسیده است که استاندار نمی تواند استان را اداره کند. وزارت کشور و حتی خود رئیس جمهور نیز به این نتیجه رسیده اند. ایشان نباید لج بازی کنند و منافع مردم را در بازی های سیاسی و گروهی و حزبی معطل کند. باید عاقلانه برخورد کرده و از وی دست بکشد.»

  در کنار این دو مطلب، دقت نظر بر روی متنی که ویژه نامه استانی روزنامه فرهیختگان (متعلق به دانشگاه آزاد) از جناح بندی های سیاسی در گیلان منتشر کرده، خالی از لطف نیست.

  گردانندگان فرهیختگان گیلان که هم اکنون یک سایت خبری نیز در استان راه اندازی کرده اند، در بخشی از این نوشته چنین آورده اند: « قهرمانی، استاندار سابق گیلان که با رحیم مشایی رابطه‌ای دوستانه دارد و در سفر اخیر احمدی‌نژاد به گیلان هم به دیدارش رفته بود، ربانی را در این مجمع یاری می‌رساند.»

  پیرامون ارتباط آقای قهرمانی با مشایی گفتنی ها و شواهد بسیار است که در اینجا به همین چند مورد بسنده می کنیم.

  اما حرف اصلی اینجاست: آیا بهتر نبود که جناب قهرمانی که حال سودای رفتن به مجلس و دفاع از حق ملت را در سر می پروراند، به جای انکار گذشته به شیوه دیگری و البته با صداقت بیشتر، پیرامون این موضوع ابراز نظر می کردند؟ اینکه ایشان در حال حاضر هیچ ارتباطی با جریان انحرافی ندارند ـ موضوعی که خودشان مدعی آنندـ نکته ای بسیار خوب و قابل تقدیر است اما ایشان می توانستد با اعلام این موضوع، نسبت به ارتباطات گذشته خود نیز اعلام پشیمانی کرده یا توجیه ارتباط دولتی برای آن می تراشیدند، نه اینکه این طور منکر آن شوند.

  به هر حال ما از علاقه ایشان به حضور در انتخابات و نیز نگرانی شان از رد صلاحیت ـ درست همانند انتخابات دوره قبلی مجلس شورای اسلامی ـ آگاهیم و البته این را نیز می دانیم که مسئولین نظارتی بر اساس تقوا و با توجه به مستندات به وظایف خود عمل خواهند کرد.

  نکته جالب توجه و البته تامل برانگیز، هماهنگی سایت های زنجیره ای اعتدال و اصلاحات و فتنه در گیلان در پوشش گسترده مصاحبه آقای قهرمانی است که البته پیرامون آن در فرصتی دیگر سخن خواهیم گفت./گیلان آنلاین

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro