«مشهد» مقصد سمبلیک یک میلیاردمین گردشگر جهان شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۴ آذر ۹۱ - ۱۴:۱۱

  کد خبر : 4145

  «مشهد» مقصد سمبلیک یک میلیاردمین گردشگر جهان شد

  منوچهر جهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)، سیزدهم دسامبر ۲۰۱۲ برابر با ۲۳ …

  منوچهر جهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)، سیزدهم دسامبر ۲۰۱۲ برابر با ۲۳ آذرماه را روز شکستن رکورد گردشگری در دنیا اعلام کرد که در ایران در این روز بالاترین آمار ورود توریست های خارجی متعلق به شهر مقدس و زیارتی «مشهد» است.

  وی افزود: در این روز که در اکثر کشورهای جهان برای استقبال از یک میلیاردمین گردشگر نمادین جهان، مراسم مختلفی برپا شد در ایران نیز در اکثر فرودگاه ها از جمله امام خمینی (ره) در تهران، شهید هاشمی نژاد در مشهد، شهید دستغیب در شیراز، کیش و… با گل و شیرینی از گردشگران خارجی استقبال شد.

  رئیس ستاد تسهیلات سفرهای کشور ادامه داد: در این روز، گردشگران خارجی در برج میلاد، مجموعه های تاریخی سعدآباد، نیاوران و گلستان در تهران، عالی قاپو در اصفهان، تخت جمشید در شیراز، حرم امام رضا (ع) در مشهد و حرم حضرت معصومه (س) در قم، پذیرایی شدند.

  جهانیان تصریح کرد: در روز نمادین یک میلیاردمین گردشگر جهان، بیشترین توریست های خارجی در ایران به شهر مقدس «مشهد» وارد شدند و در واقع یک میلیاردمین گردشگر جهان به صورت نمادین در ایران، توریست مذهبی بوده است.

  به گفته وی در روز ۱۳ دسامبر ۵ هزار و ۳۸۰ نفر گردشگر خارجی وارد شهر مقدس مشهد شده است و به طور سمبلیک در این روز، مشهد در ایران به عنوان مقصد یک میلیاردمین گردشگر جهان به ثبت رسید.

  معاون گردشگری کشور افزود: توریست های ورودی به شهر مشهد به ترتیب آمار، متعلق به عراق، کویت، عربستان، بحرین، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، تاجیکستان و قرقیزستان بوده است.

  جهانیان این اقدام سازمان جهانی جهانگردی در نامگذاری نمادین روز ۱۳ دسامبر را در راستای بزرگداشت صنعت گردشگری و اعلام نقش مؤثر آن در رشد اقتصادی، اشتغال و درآمدزایی در جهان عنوان کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro