نقدی بر فاجعه روز رشت+فیلم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ دی ۹۴ - ۱۷:۱۴

  کد خبر : 41463
  در پی برگزاری مراسم رقص دسته جمعی در رشت؛

  نقدی بر فاجعه روز رشت+فیلم

  جناب شهردار راه برون رفت از مشکلات اقتصادی استان این است که با عنصری به نام نفوذ تیشه بر فرهنگ ناب اسلامی بزنیم و پول بیت المال را خرج خط قرمزهای فرهنگ اسلامی بکنیم؟

  به گزارش واران نیوز به نقل از پیک دانشجو در دهم دی ماه نشست هم اندیشی شهرداران ، روسای کمیسیون های فرهنگی ، مدیران فرهنگی و روابط عمومی های استان گیلان در سالن جلسات شهرداری رشت برگزار شد  که یکی از محوری ترین صحبت های آن جلسه برگزاری برنامه روز رشت بود! در آن نشست سخنان جالبی از مسوولین شهری رشت شنیده شد:

  دکتر ثابت قدم شهردار رشت در این نشست گفت: اگر بخواهیم اقتصاد استان را متحول کنیم باید قبول کنیم ، که توجه به حوزه های فرهنگی و گردشگری تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

  و یا در نشست با خبرنگاران در ۵ دی ماه گفت:باید زیرک باشیم و برای این که اقتصاد مقاومتی را جاری کنیم و روی پای خود بایستیم و وضع ما بهتر شود از هر طریقی و هر عنصر داخلی و خارجی حتی در جایی که فکر کنیم خطوط قرمز ما هستند به شرط این که هدف اصلی تامین شود در توسعه اقتصادی استفاده کنیم.

  فاطمه شیرزاد نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت : از آنجایی که استان گیلان دارای ظرفیت های بسیار غنی فرهنگی و دینی و اسلامی است و در این استان گیلان چهره های به نامی پا به عرصه وجود گذاشتند که در جهان کم نظیر بوده اند ، بر ماست تا تغییر نگرشی در حوزه فرهنگی ، زندگی ایرانی و اسلامی داشته باشیم.

  نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به گسترش تهاجم فرهنگی در کشور یاد آور شد : مسئولین کشور امروز تمام نگاه های خود را معطوف به اعتلای اسلام و گسترش فرهنگ بومی و محلی نمایند.

  برگزاری هفته فرهنگی در شهرها باعث توسعه فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و گردشگری و احترام به شهروندان و مشارکت اجتماعی را در بر میگیرد و برگزاری چنین نشست هایی فرصتی است برای هم افزایی و تبادل تجربه ها و نظرات سازنده مدیران فرهنگی استان گیلان که جا دارد از برگزار کنند گان این نشست تقدیر گردد .

  سوالی که بعد از اتفاقات نابهنجار در روز رشت! پیش می آید این است که آیا منظور جناب شهردار از تحول اقتصاد استانی مبتنی بر توجه به حوزه فرهنگی این لاابالی گری های بی خردانه بود؟! در میدانی که به نام شهدای ذهاب نامیده شده است  صدای هلهله و رقص و خنده های شیطانی و حرکات ناموزون محوطه آن میدان را فرا بگیرد؟

  جناب شهردار راه برون رفت از مشکلات اقتصادی استان این است که با عنصری به نام نفوذ تیشه بر فرهنگ ناب اسلامی بزنیم و پول بیت المال را خرج خط قرمزهای فرهنگ اسلامی بکنیم؟ که تا شاید بر طبق تز دانشگاهی شما به توسعه اقتصادی برسیم؟

  خانم شیرزاد منظور شما به عنوان نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت از تغییر نگرش در حوزه فرهنگی، زندگی ایرانی و اسلامی چیست؟ چطور میخواهید با کارناوال این چنینی از گسترش تهاجم فرهنگی جلوگیری کنید!

  ۴ ديدگاه

  1. صومعه سرایی گفت:

   چرا می خواهید بااین نوشته های همیشه مردم گیلان و رشت را بدنام کنید شادی وشادبودن حق مردم رشت وگیلان است.عزاداری خوبه بنده خدا.آیا شما مردم افسرده دوست دارید وآیا غم وناراحتی چاره کاراست

   • علی گفت:

    شما تو خونه هاتون میتونید رقص و پایکوبی کنید
    والبته در کشور دیگه میتونید هر جور دلشون میخواد رفتار کنن
    ولی تو کشور اسلامی بایست رفتارهای اسلامی کرد
    عزاداری و شادی افراطی هردو شون محکومن.
    غیرت دینی واسلامی وانقلابی ندارید
    غیرت انسانی داشته باشید
    درضمن اگر یکی از اون رقاصه ها جزو محارم شما بود بازم نظرتون همین بود و دهنتون همینقدرباز؟؟؟!!!

  2. شهروند گفت:

   گسترش تهاجم فرهنگی نفوذ تیشه بر فرهنگ ناب اسلامی بزنیم و پول بیت المال را خرج کنند.برخی ها میخواهند مردم رشت راجور دیگرمعرفی کنند برخی مخالف شادی مردم گیلان هستند.برخی افسرده مردم دوست دارند.

  3. کوچک شما گفت:

   متاسفاً این کاربرشما علی خان خیلی ادعای غیرت میکند معمولاً اینچنین آدم های درشرایط مختلف پته غیرت شان بهم میریزد
   صدای مردم مهربان وبی آلایش مارا هلهله و رقص وخنده های شیطانی وحرکات ناموزون می نامند، وخودشان چون به خلوت میروند آن کار دیگرمیکنند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro