برگزاری گفتمان دینی با موضوع نماز در دبیرستان دخترانه نرجس تولمشهر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۴ آذر ۹۱ - ۱۴:۳۰

  کد خبر : 4167

  برگزاری گفتمان دینی با موضوع نماز در دبیرستان دخترانه نرجس تولمشهر

  به گزارش واران نیوز به نقل از وبلاگ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه سرا : رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا …

  به گزارش واران نیوز به نقل از وبلاگ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه سرا : رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا ۲۲ آذر ۹۱ در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه نرجس بخش تولمشهر صومعه سرا با اشاره به ضرروت فراگیری واجبات دین با استناد از حدیث پیامبر (ص) گفت : ستون و پایه دین نماز است ، نماز از جمله عباداتی است که روح انسان را صیغل می دهد و باعث ایجاد صفای باطن می شود .

  حجت‌الاسلام منوچهر احمدی پور لحظه نماز را باشکوه ترین لحظه ی ارتباط انسان سراپا نیاز ، به وجود مطلق بی نیاز عنوان کرد و بیان داشت : نماز غذای روح است و همانطور که بهترین غذا آن است که جذب بدن شود ، بهترین عبادت هم نمازی است که جذب روح شود یعنی با نشاط و حضور قلب انجام گیرد و آثار آن در رفتار نمازگزار ظاهر شود .

  وی در ادامه افزود : راز و نیاز با خدا در همه ادیان دیده می شود ، این درحالی است که در اسلام برای نزدیکی و ارتباط با خدا به نماز توصیه فراوان شده است و نماز عبادتی است که در آن بنده سربه آستان ربوبیت می گذارد و بر ناچیز بودن خود در پیشگاه خالق هستی ، اعتراف می کند .

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی تصریح کرد : نجات و رستگاری از نتایج نماز است و خدا در قرآن در این زمینه می فرماید : همانا اهل ایمان رستگار شدند ، آنانی که در نمازشان خاشع و خاضع هستند .

  در ادامه تعدادی از دانش آموزان و مربیان سوالات خود را در این زمینه مطرح و به سوالات آنها پاسخ و توضیحاتی را ارائه کرد .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro