مدعیان فرهنگی گیلان با لالایی چه کسی به خواب زمستانی فرو رفته اند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۴ دی ۹۴ - ۱۵:۰۲

  کد خبر : 41700
  پس از فاجعه فرهنگی روز رشت اینبار برگزاری کنسرت همای در گیلان/

  مدعیان فرهنگی گیلان با لالایی چه کسی به خواب زمستانی فرو رفته اند

  واران نیوز، هنوز زمان اندکی از فاجعه شوم رشت نگذشته است که شاهد اتفاق جدیدتری در این استان هستیم. پس …

  واران نیوز، هنوز زمان اندکی از فاجعه شوم رشت نگذشته است که شاهد اتفاق جدیدتری در این استان هستیم.

  پس از اینکه در خرداد ماه امسال کنسرت پرواز همای در تالار وزارت ارشاد توسط مقامات قضایی لغو شد این بار ارشاد اسلامی استان گیلان به این خواننده مجوز برگزاری در سالن یادگار امام رشت را داده است و در سایت رسمی این اداره به تبلیغ این خواننده پرداخته است.

  homa
  این خواننده گیلانی که سال های سال  ایران نبوده و در امریکا و استرالیا به اجرای برنامه پرداخته است اخیراً به کشور بازگشته تا بتواند کنسرت هایی هم در زادگاه خود برگزار کند.
  این خواننده در بسیاری از کنسرت‌ها و اجراهایش نه‌تنها نظام، انقلاب و مسئولان ارشد آن بلکه پا را فراتر نهاده و معتقدات دینی را مورد هجمه قرار داده است. از جمله انبوه این اشعار می‌توان به ابیات زیر اشاره کرد:
  «کدخدایی که گمان کرده خدای دهِ ماست/ کدخدا نیست خدا نیست بلای دهِ ماست/ روزگاری است به گوش همه خواند که خداست/ خانه‌اش در دهِ ما نیست جدا از دهِ ماست…
  خدا را می‌شناسم از شما بهتر/ شما را از خدا بهتر/ خدا از هرچه پندارم جدا باشد/ خدا هرگز نمی‌خواهد خدا باشد/ نمی‌خواهد خدا بازیچه دست شما باشد/ که او هرگز نمی‌خواهد چنین آیینه‌ای وحشت نما باشد…»

  برای نمونه به شعر زیر که با نام «این چه جهانی ‏است» که از زمان تولید و پخش آن نظرات اعتراضات بسیاری نسبت به مضمون کفرآمیز این ترانه مطرح شده، دقت کنید :

  دانلود فایل صوتی

  همچنین وی در گفتگویی با رادیو زمانه(وابسته به پارلمان هلند) صحبت های عجیبی را بیان میکند ، وی در پاسخ به سوال مجری که از او در خصوص نام قبلی اش که عربی بود و سپس به «همای پرواز» تغییر کرد میپرسد اینگونه پاسخ میدهد:”زبان عربی آمده که زبان پارسی را نابود کند!!”

  برای اینکه با تفکرات عجیب وی بیشتر آشنا شوید کافی است تا قسمت هایی از فایل صوتی گفتگوی این خواننده را با رادیو زمانه را گوش کنید.

  دانلود فایل صوتی

  حضور او در کنار افرادی همچون «دریا دادور» و «فرشته ملک فرنود» و «یلدا عباسی» در کشور آمریکا و تمرینِ ساز و آواز در کنار آن‌ها که با پخش فایل‌های صوتی و تصویری جلسات مشترک آن‌ها در فضای مجازی همراه بود، باعث شد که چهره‌ی واقعی او بیش از پیش در نظر همگان آشکار شود. بعد از آن هم برگزاری کنسرتی مشترک به نام «عشق، عقل و آدمی» با دریا دادور در شهر لندن تفکرات واقعی او را نمایان‌تر کرد.

  وی بارها با شبکه‌های ماهواره‌ای ضدنظام مصاحبه کرد که از جمله‌ی آن‌ها مصاحبه با «شباهنگ» و مصاحبه با «امیر مهیم» شاعر فراری از کشور بود که یکی از برنامه‌سازان بی‌بی‌سی فارسی محسوب می‌شود.

  با تمام این شرایط ، خواننده‌ای که تمامی کارهای وی با مضامین توهین،‌ سیاه نمایی و ضد ارزش است و طی سال های گذشته تریبونی برای عرضه اندام به وی داده نشده است، قرار است در سالن مجموعه یادگار امام (ره) رشت برنامه اجرا کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro