آمار تکان دهنده از برخی رد صلاحیت شدگان/ ۶۰۳ قاتل،۴۳۳ نفر مجرم به زنا، ۴۴۵ نفر عضو گروههای منحله

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۳ بهمن ۹۴ - ۲:۵۹

  کد خبر : 41940

  آمار تکان دهنده از برخی رد صلاحیت شدگان/ ۶۰۳ قاتل،۴۳۳ نفر مجرم به زنا، ۴۴۵ نفر عضو گروههای منحله

  منابع نزدیک به هیات های نظارت گزارش جامعی از ردصلاحیت شدگان را برای برخی مقامات ارشد نظام همراه با مستندات ارسال کرده اند.

  واران نیوز به نقل از پارس:منابع نزدیک به هیات های نظارت گزارش جامعی از ردصلاحیت شدگان را برای برخی مقامات ارشد نظام همراه با مستندات ارسال کرده اند.
  از میان رد صلاحیت شدگان:
  ۶۰۳ نفر مرتکب قتل و در دادگاه ها محکوم شده اند.(غیر عمد، رضایت اولیای دم، فرصت مرخصی برای ثبت نام و…)
  ۴۲۲ نفر مجرم به زنا شناخته شده که احکام قضایی این افراد ضمیمه این گزارش شده است.
  ۵۷۰ نفر در دادگاهها به سرقت محکوم شده اند.
  ۳۴۰ نفر از داوطلبین رد صلاحیت شده هر سه جرم قتل، زنا و سرقت را مرتکب شده اند.
  ۴۱۵ نفر عضو گروههای منحله اعم از کموله، مجاهدین خلق(منافقین)، نهضت آزادی، مشارکت، مجاهیدین، پ.ک.ک، سلطنت طلبی و.. بوده اند.
  ۲۵۰ نفر تابعیت ایران را نداشته اند.
  ۱۷۶ نفر دو تابعیتی بوده اند(طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران افراد غیرایرانی و یا دارای تابعیت دوگانه نمی‌توانند در هیچ‌کدام از انتخابات‌ نامزد شوند.)
  ۴۶۰ نفر هیچ آدرسی در فرمهای ثبت نامی خود ارایه نکرده اند.
  ۳۳۰ نفر از داوطلبانی که صلاحیت‌شان احراز نشده، آدرس دقیقی برای تحقیقات در پرونده ثبت‌نام‌شان ارایه نکرده‌اند.
  استعلام از نهادهای چهارگانه نشان می دهد که یکی از نهادهای مهم دولتی ۱۲۲۳ نفر را کلا دستور به رد صلاحیت داده است. نهاد دیگر دولتی ۹۵۳ پرونده رو نیز با پاسخی منفی اعلام کرده است.
  یک نهاد غیر دولتی با ارسال مستندات نیز حدود ۸۵۰ پرونده را کلا دستور به رد صلاحیت داده است.
  برخی چهره‌های مشهور سیاسی هم به‌دلیل تشابه اسمی صلاحیت‌شان برای اعضای هیئت نظارت بر انتخابات احراز نشده است.
  از میان ۱۲هزار و ۱۲۳ نفری که برای نامزدی در انتخابات مجلس دهم ثبت‌نام کرده بودند، تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر در طول روند بررسی صلاحیت‌ها انصراف داده‌اند.
  عدم‌جدیت قابل قبول هیئت‌های اجرایی در امر احراز صلاحیت‌ها موجب شد به‌دلیل حجم بسیار بالای ثبت‌نامی‌ها کار بر دستگاه‌های نظارتی سخت‌تر از پیش شود.
  یک منبع مطلع در مراجع استعلام‌ها چند روز قبل گفته بود با وجود جواب منفی این نهاد به استعلام برخی از ثبت‌نام کنندگان، اما آنها توسط هیئت‌های اجرایی تأیید صلاحیت شده‌اند. براساس اعلام همین مرجع استعلام بین برخی تأیید صلاحیت‌شدگان افرادی با برخی سوابق منفی از جمله تابعیت اسرائیلی همسر، تابعیت چندگانه، سقط جنین غیرقانونی، رشوه‌گیری، سابقه عضویت در برخی گروهک‌های ضدانقلاب، مشارکت در قتل، اقدام علیه امنیت ملی، زنای محصنه، زنا با بستگان و محارم، نزاع خیابانی، اخلال در نظم عمومی و … وجود داشتند.
  با وجود آمار مذکور بایستی دقت شود که برخی احراز صلاحیت نشده اند به این معنا که هیچ سابقه و جرمی مرتکب نشده اند ولی ویژه گی نمایندگی را نداشته اند. تفاوت آنهایی که به‌طور قطع صلاحیتشان احراز نشده و آنهایی که تاکنون مشمول عدم‌احراز هستند، آنجاست که احتمال تأیید صلاحیت دسته دوم تا زمان آغاز تبلیغات همچنان وجود دارد. این افراد می‌توانند با ارائه اسناد و مدارک و یا معرفی معرف‌های مورد اعتماد دستگاه‌های نظارتی در راستای احراز صلاحیت خود اقدام کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro