چرا امام جمعه آستانه هم نوا شده است با جریانی که به دنبال تضعیف شورای نگهبان هستند؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۳ بهمن ۹۴ - ۲۳:۰۰

  کد خبر : 41944
  تریبونی که بلندگوی اصلاح طلبان افراطی شده است/

  چرا امام جمعه آستانه هم نوا شده است با جریانی که به دنبال تضعیف شورای نگهبان هستند؟

  حجت‌الاسلام ساجدی در خطبه‌های این هفته در حالی برخلاف ائمه جمعه سراسر کشور عملکرد هیئت نظارت را به‌گونه‌ای زیر سؤال برد که هم‌صدایی وی با جریان افراطی اصلاح‌طلبی کاملاً هم‌صدا به نظر می‌رسید

  واران نیوز به نقل از پیک دانشجو آیا امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به دنبال پیاده‌سازی اسلام آمریکایی است؟!
  طبق روال هفته‌های گذشته خطبه این هفته امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه رنگ بوی تفکرات اصلاح‌طلبی تندرو را داشت به‌گونه‌ای که علی‌رغم اظهارات و ادعای وی مبنی بر جامعیت یک امام‌جمعه برای جذب حداکثری مردم، کاملاً در تناقض بود.
  حجت‌الاسلام ساجدی در خطبه‌های این هفته در حالی برخلاف ائمه جمعه سراسر کشور عملکرد هیئت نظارت را به‌گونه‌ای زیر سؤال برد که هم‌صدایی وی با جریان افراطی اصلاح‌طلبی کاملاً هم‌صدا به نظر می‌رسید.
  متهم کردن هیئت نظارت به سختگیری ناعادلانه و زیر سؤال بردن عملکرد این هیئت و البته نتیجه‌گیری زودتر از موعد آن بر عدم حضور حداکثری مردم برای شرکت گسترده در انتخابات گوشه‌ای از اظهارات روز گذشته وی بود.
  وی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: “نه وادادگی خوب است نه سختگیری‌های غیرقابل‌توجیه و باید میان حفظ نظام بر پایه ارزش‌ها و احکام اسلامی و رعایت حقوق ملت تعادل به وجود آید.”
  این جمله وی که بیش از دعوت و پایبندی به قانون که وظیفه هر مسئولی در نظام اسلامی است چه برسد به امام‌جمعه، با بیاناتی قابل‌تأمل مسامحه گری در نظام را جایگزین قانون‌گرایی می‌کند، این شائبه را به وجود می‌آورد که آیا حفظ نظامی که ریشه در جمهوریت اسلامی دارد مخالف رعایت حقوق ملت مسلمان ایران است.
  وی در بخشی دیگر با تکرار اظهاراتش گفت: “باید این الگو در نهاد اجرا به نحوی باشد که موجب عزت اسلام و نظام اسلامی شود و به‌گونه‌ای نباشد که اساس اسلام را تهدید کند و ما را در کشور و یا در منظر سایر ملت‌ها متهم به بعضی از مسائل کند و باید علاوه بر موازین قانونی مقداری با مدارا و انصاف برخورد کرد.”
  بازهم این سؤال در اذهان پیش می‌آید که تأیید داوطلبین منشوری چه ازلحاظ اخلاقی و چه ازلحاظ اقتصادی مایه سربلندی اسلام است؟! و آیا این همان اسلام نرم و به تعبیر امام اسلام آمریکایی مدنظر برخی خارج نشین‌ها نیست و آیا با مصلحت‌اندیشی و مسامحه گری در اصول اسلام و ادامه این رویه تبدیل به کشوری اسلامی همچون عربستان و برخی دیگر از جیره‌خواران امریکا نخواهیم شد.
  نکته جالب در صحبت‌های دیروز حجت‌الاسلام ساجدی اعتراف وی به فله‌ای بودن تأیید صلاحیت‌ها در هیئت معتمدین اجرایی است که وی در این رابطه گفت: “متأسفانه گاهی با تغییر دولت‌ها هیئت‌های اجرایی به تبعیت از سیاست‌های حاکم بر قوه مجریه و وزارت کشور سلیقه‌ای را اعمال کرده و ما شاهد تأیید صلاحیت حداکثری یا رد صلاحیت حداکثری هستیم نه وادادگی خوب است نه سختگیری‌های غیرقابل‌توجیه.”
  این اعتراف امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه مبنی بر تأیید حداکثری صلاحیت داوطلبین توسط معتمدین هیئت‌های اجرایی، باز این سؤال را در افکار عمومی ایجاد می‌کند که آیا با تأیید حداکثری داوطلبین توسط هیئت‌های اجرایی اهداف پشت پرده‌ای ازجمله برای زیر سؤال بردن عملکرد هیئت نظارت و پس‌ازآن ضربه زدن به شورای نگهبان وجود داشت و آیا این افاضات حجت‌الاسلام ساجدی در راستای تکمیل سناریوی فشار به شورای نگهبان است؟! زیرا اگر فیلتر هیئت معتمدین اجرایی به این اندازه گشاد نبود که هر داوطلب با هر رزومه و سابقه‌ای بتواند از آن رد شود بازهم شاهد این میزان رد صلاحیت از هیئت نظارت بودیم؟

  نکته جالب خطبه‌های امام‌جمعه آستانه جمع‌بندی وی بود که در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: “به اعتقاد من باید در مقابل انسان‌های برانداز، معاند و افرادی که معتقد به مبانی نظام اسلامی نیستند ایستادگی کرد و این افراد شایستگی انتخاب شدن و نمایندگی ملت را ندارند که در هر نظامی نیز به همین‌گونه است ” و آیا عملکرد هیئت نظارت خارج از چهارچوب موارد همین بخش از صحبت‌های وی است؟!

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro