معرفی اولین شهید انقلاب صومعه‌سرا/شهید محرمعلی شکرگزار

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۸ بهمن ۹۴ - ۱۸:۳۴

  کد خبر : 42091
  پایه‌های عزّت این انقلاب با خون شهیدان استوار گشته

  معرفی اولین شهید انقلاب صومعه‌سرا/شهید محرمعلی شکرگزار

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، شهید محرمعلی شکرگزار، یکم دی ماه ۱۳۳۲در روستای دهنده این شهرستان در خانواده مذهبی و …

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، شهید محرمعلی شکرگزار، یکم دی ماه ۱۳۳۲در روستای دهنده این شهرستان در خانواده مذهبی و فقیرمتولد شد، در این روستا نظام فئودالی حاکم بود و پدر و مادر این شهید بزرگواربرای مالکین این زالوهای خونخوار کار می‌کردند و بیشتر دست رنجشتان را از اربابان می گرفتند.

  در آن زمان اربابان بیشترین ظلم و ستم را بر کشاورزان روا می‌داشتند و خانواده این شهید در حدی که آب و نان روزانه خود را تهیه کنند زندگیشان را می‌گذراندند.

  شهید شکرگزار از سن ۷ سالگی شروع به تحصیل نمود و دوران تحصیلی خود را در زادگاهش گذراند و تا کلاس چهارم ابتدایی درس خواند و از آن به بعد به دلیل فقر اقتصادی دگر نتوانست ادامه تحصیل دهد و به کار کشاورزی پرداخت تا اینکه به سربازی اعزام و در آنجا معاف شد.

  وی پس از معاف شدن از سربازی راهی تهران و در آنجا در یک کارخانه مشغول به کار شد و در سال ۵۶ ازدواج کرد و از او یک فرزند پسر به یادگار مانده است.

  شهید محرمعلی در دوران انقلاب اسلامی فعالیت‌های چشم‌گیری علیه رژیم طاغوت داشت و در نهایت دربعداز ظهر ۱۷شهریور ۵۷ در تهران میدان مولوی، کوچه سعدی با همکاری مردم مسلمان در حمله به یک مغازه مشروب فروشی، بوسیله مزدوران یک گلوله به قسمت ران پایش اصابت می‌کند و با کمک مردم به بیمارستان منتقل می‌شود.

  وی بر اثر خونریزی زیاد به شهادت نائل می‌شود و عمال رژیم طاغوت جسد پاکش را به خانواده‌اش تحویل ندادند و مفقودالاثر گردید و از شهید فقط دو تیکه لباس و کفشش که در بیمارستان و خیابان مولوی بود، برجای ماند.

  ۳ ديدگاه

  1. علی گفت:

   اولین شهید انقلاب استان شهید برشنورد بود
   اونوقت اولین شهید انقلاب صومعه سرا شهید شکرگزار میشه
   ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. آنیتا گفت:

   واقعا حالا این شهید اول صومعه‌سرا بود؟؟؟؟؟؟?؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro