معرفی سومین شهید انقلاب صومعه‌سرا/شهید رحیم‌اله پورنصیری

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۰ بهمن ۹۴ - ۱۷:۵۸

  کد خبر : 42158

  معرفی سومین شهید انقلاب صومعه‌سرا/شهید رحیم‌اله پورنصیری

  شهید رحیم‌اله پورنصیری به عنوان سه شهید انقلاب صومعه سرا می باشد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز،شهید رحیم‌اله پورنصیری، در تاریخ ۳۰ تیر ماه ۱۳۳۴ در یک خانواده مذهبی ،زحمتکش و کشاورز در دامنه کوه روستای پشتیر از توابع گوراب‌زرمیخ پا به عرصه وجود گذاشت.

  وی دوران کودکی خود را در دامان پدر و مادری متدین و با ایمان پرورش یافت و مدارج تحصیلی را یکی پس از دیگری با موفقیت سپری کرد و مدرک دیپلم گرفت.

  این شهید بزرگوار در دوره نوجوانی و جوانی فردی کوشا و وظیفه شناس بود و در کار کشاورزی پا به پای دیگر اعضای خانواده تلاش می‌کرد و در کسوت پهلوانی به ورزش کشتی می‌پرداخت و همچون مولای خود علی(علیه‌السلام) فاتح میدان کشتی گیله مردی بود و روحی سالم و جسمی قوی داشت.

  شهید پورنصری در حد توان خود به قشر مستضعف جامعه خدمت می‌کرد و دوستانش او را فردی منحصر به فرد و با ایمان و فروتن می‌دانستند.

  وی خدمت مقدس سربازی را در سپاه ترویج گذراند اما برای اطاعت از فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر ترک پادگان‌ها از خدمت فرار کرد و در منطقه خود به فعالیت علیه رژیم پهلوی پرداخت و با پخش نوار سخنرانی امام (ره) انتشار اعلامیه و شرکت در تظاهرات و راهپیمایی‌ها در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش موثری را ایفا می‌کرد.

  شهید رحیم اله پور نصیری سرانجام در تاریخ ۱۱ آبان ۵۷ بر اثر اصابت گلوله ،دعوت حق را لبیک گفت و به درجه رفیع شهادت رسید.

  پور نصیری رحیم الله

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro