معرفی پنجمین شهید انقلاب صومعه سرا/شهید غلامرضا عظيم داوری

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۴ بهمن ۹۴ - ۱۷:۲۳

  کد خبر : 42341

  معرفی پنجمین شهید انقلاب صومعه سرا/شهید غلامرضا عظیم داوری

  شهید غلامرضا عظیم داوری به عنوان پنجمین شهید انقلاب صومعه سرا می باشد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز،شهید غلامرضا عظیم داوری در سال ۱۳۳۱ در روستای مردخه تولم از توابع شهرستان صومعه‌سرا در یک خانواده مذهبی پا به عرصه گیتی نهاد.

  دوره تحصیلات خود را در رشت، آستارا و تهران گذراند و پس از انجام خدمت مقدس سربازی به استخدام کارخانه فرش تهران در آمد و همزمان با اوج گیری انقلاب اسلامی فعالیت خود را علیه حکومت ستم شاهی آغاز کرد.

  شهید عظیم داوری با توجه به تبعیض و بی عدالتی در کارخانه از آنجا بیرون آمد و مشغول توزیع و پخش اعلامیه‌های حضرت امام(ره) شد و در تمامی راهپیمایی‌ها شرکت و مردم را ترغیب و تشویق می‌کرد که به صف تظاهرکنندگان بپیوندند.

  وی همکاری بسیار نزدیکی با روحانیت مبارز داشت و ۲ بار هم دستگیر شد و به زندان افتاد، اخلاقش خوب و به احکام و فرایض دینی مقید بود و به نماز بسیار اهمیت می‌داد.

  این شهید بزرگوارسرانجام بر اثر مبارزه مستمر با رژیم منحوس پهلوی در روز ۱۷ شهریور سال ۵۷ هنگام تظاهرات در میدان شهدا ( ژاله سابق) از ناحیه نخاع مورد اصابت گلوله مزدوران قرار گرفت و پس از تحمل درد و رنج بسیار در تاریخ ۹ دی ماه سال ۵۷ به لقاءا… پیوست و طعم وصل دوست را چشید و عازم وطن اصلی خویش گردید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro