دشمن از اقتدار ولایت فقیه و اسلام ناب محمدی(ص) در هراس است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۶ بهمن ۹۴ - ۱۵:۵۱

  کد خبر : 42430
  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:

  دشمن از اقتدار ولایت فقیه و اسلام ناب محمدی(ص) در هراس است

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت:دشمن از اقتدار ولایت فقیه و اسلام ناب محمدی(ص) در هراس است.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، آیت الله رضا رمضانی، نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری در یادواره علما و شهدای عربان اظهار کرد: قرآن آدرس زندگی است و چگونه زندگی کردن، اندیشیدن و رسیدن به اخلاق حسنه و عمل صالح را به ما می‌اموزد.

  وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(صلی‌الله علیه و آله وسلم) واسطه است تا بیان حق را به جامعه بشری ارائه دهد، افزود: حضرت محمد(صلی‌الله علیه و آله وسلم) ۲۳ سال تلاش کردند تا پیام خدا را به جامعه بشری ارائه دادند.

  نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با بیان اینکه فرقی بین عرب و عجم نیست، گفت: کسانی که در عرب جاهلیت به قدرت و ثروت خود می‌بالیدند اکنون باید از محضر حضرت محمد(صلی‌الله علیه وآله) استفاده نمایند.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه پیامبر(صلی‌الله علیه و آله) وقتی مورد آزار مردمان قرار می‌گرفتند آنها را نفرین نمی‌کردند، تصریح کرد: تنها چیزی که می‌فرمودند این بود که خداوندا مردمان را هدایت کن که اینها نادان و جاهلند.

  علما نقش هدایت‌گری جامعه را دارند

  وی با بیان اینکه علما نقش هدایت‌گری جامعه را دارند، خاطرنشان کرد: علما راه را هموار می‌کنند تا مردم از تاریکی بیرون بیایند و با وظایفشان آشنا شوند و جامعه ما، جامعه‌ای قرآنی وتکلیف‌محور و تکلیف مدار باشد.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: جامعه تکلیف‌گرا به جامعه‌ای گفته می‌شود که دنبال شناخت و وظیفه خود هستند و اینگونه افراد وظایفشان را نسبت به خود و دیگران رعایت می‌کنند.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه بخش از مسئولیت‌ها، مسئولیت اجتماعی است، افزود: ترویج احکام الهی توسط عالمان ربانی در جامعه انجام می‌شود.

  وی گفت: عالمان ربانی عالمانی هستند که انسان را به خدا نزدیک و افراد با دیدن آنها یاد خدا می‌کنند، گفت: افراد باید با کسانی هم‌نشینی کنند که فرد را به یاد خدا، معاد و آخرت بیندازد و به علم آنها بیفزاید.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عالم ربانی به بشریت دانش دین می‌اموزد و دغدغه‌اش دغدغه دینی است، تصریح کرد: جهل منجر به تمام رذیلت‌ها می‌شود و افراد باید برای دوری از جهل با عالمان همنشینی کنند.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه وقتی انسان چیزی را نمی‌داند باید سوال کند، خاطرنشان کرد: وقتی انسان چیزی را یاد بگیرد و آن را در ک کند و به دیگران بفهماند آن جامعه بشریت جامعه‌ای روشن می‌شود.

  وی با بیان اینکه قرآن روشن و روشنگر است، اظهار کرد:عالم وظیفه دارد که علم را به جان و ذهن و ضمیر مخاطب بنشاند زیرا عالمان جانشینان به حق پیامبر اکرم(صلی‌الله علیه وآله) هستند.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کسی که به علم و دانش خود عمل کرد، خداوند علمی دیگر جلوی راه وی می‌گذارد، افزود: آیت‌الله بهجت(ره) می‌فرمایند کسی که به دانسته‌های خود عمل کند به دانسته‌هایی می‌رسد که در هیچ کلاس درسی نمی‌تواند یاد بگیرد و بیاموزد، آن وقت علمی که خداوند به وی آموزش می‌دهد نور است.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه علم حقیقت و نور است، گفت: کسی که به قرآن عمل می‌کند از نورانیت برخوردار و اهل حکمت می‌شود و کار لغو نمی‌کند.

  وی با بیان اینکه عالم نماینده علمی و اخلاقی و عملی پیامبر اکرم(صلی‌الله علیه و آله) است، تصریح کرد: در طول تاریخ علما این نقش‌ها را اجرا کرده‌اند.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مرجع یک متخصص و کارشناس است که مردم به وی مراجعه می‌کنند، خاطرنشان کرد: وجود امام خمینی(ره) مملو از محبت به خدا بوده است که سبب علاقه امت به وی شده بود.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) ایمان به خدا داشت و وقتی افسران، امام را از قم به نجف یا از قم به تهران می‌بردند تمام بدنشان از ترس می‌لرزید، اظهار کرد: وقتی کسی از خدا بترسد همه از او می‌ترسند، اما اگر کسی از خدا نترسد از همه چیز می‌ترسد.

  وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) می‌فرمودند در عمرم از هیچ کسی نترسیدم و این باور را به جامعه منقل کرد، افزود: بسیاری از افراد باور نمی‌کردند که انقلاب اسلامی به پیروزی برسد اما با باور امام خمینی(ره) به پیروزی رسیدیم.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام خمینی(ره) جامعه‌ای که دغدغه‌ای را نسبت به دین نداشت را دغدغه‌مند و باورمند و احیا کردند.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) عرفان را در جامعه عمومی کرد، تصریح کرد: جوانان موقع رفتن به صحنه رزم عاشقانه وارد می‌شدند و این کاری بود که امام راحل کردند.

  شهدا معلمان عرفان در جامعه هستند

  وی با بیان اینکه شهدا معلمان عرفان در جامعه هستند و اجازه ندادند دین خدا در جامعه مظلوم باشد و به عالمان دین ظلم شود، خاطرنشان کرد: امروزه در دانشگاه‌های بزرگ دنیا دانشجویان مشتقانه علاقه مندند که با مکتب شهدا آشنا شوند زیرا شهدا بشریت را به حیات مرغوب دعوت می‌کنند.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: باید بدانیم امام خمینی(ره) با کرامت خود، در جامعه احکام الهی را احیا و مردم را نسبت به دین نزدیکتر نمود.

  آیت‌الله رمضانی افزود: مقام معظم رهبری خود را وقف نظام و انقلاب اسلامی کرده و آروزی شهادت به عنوان یک عالم دارد واین رهبر پرورش یافته حکیم فرزانه انقلاب است.

  وی با بیان اینکه دشمنان امروز به این نتیجه رسیده اند که اقتدار نظام اسلامی به اصل ولایت فقیه و به قدرتیست که در ولایت فقیه وجایگاه ایشان قرار دارد،گفت: ولایت فقیه نقش مصلح دینی را ایفا می کند و برای جوانان اروپایی نامه می نویسد تا به هویت خود برسند.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: غرب شبکه‌های تلویزیونی را بسیج کرده تا اسلام را در نزد مردم خراب کنند و با حرکات غیر اخلاقی خود پیروان اهل بیت را می‌خواهد از دین زده کند.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه امروز عالمان دینی در خط مقدم جبهه هستند، خاطرنشان کرد: امروز عالمان دینی اسلام امام راحل و مقام معظم رهبری را در دنیا معرفی می‌کنند و صدور انقلاب به معنی صدور اندیشه های ناب اسلام و صدور امنیت جامعه به جامعه بشری است.

  وی با بیان اینکه امروز از دستاوردهای مهم نظام حرکت جهانی در برابر استکبار جهانیست که این استکبار فقط از ایران اسلامی واهمه دارد، اظهار کرد: امروز بحث اسلام ستیزی که در دنیای غرب مطرح است فقط به معنای مبارزه کردن با اسلام ناب محمدی می‌باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro