هدف دشمن استحاله جمهوری اسلامی/ دشمن قصد دارد از طریق نیروهای به‌ ظاهر انقلابی، جمهوری اسلامی را ازدورن تهی کند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۶ بهمن ۹۴ - ۱۶:۲۲

  کد خبر : 42434
  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی:

  هدف دشمن استحاله جمهوری اسلامی/ دشمن قصد دارد از طریق نیروهای به‌ ظاهر انقلابی، جمهوری اسلامی را ازدورن تهی کند

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی با بیان اینکه هدف دشمن استحاله جمهوری اسلامی است گفت: دشمن قصد دارد از طریق نیروهای خودی که شعار انقلابی می‌دهند، اسلام را از درون تهی کنند.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز،دکتر کامران باقری لنکران شامگاه پنج‌شنبه در نشست بصیرتی در مسجد امام حسین(علیه‌السلام) صومعه‌سرا اظهار کرد:امروز انقلاب اسلامی به درختی تنومند تبدیل شده که سایه آن در اقصی نقاط دنیا محسوس است.

  وی با بیان اینکه در نقاط دوری مثل آمریکای لاتین دستاوردهای انقلاب اسلامی دیده‌می‌شود که در آنجا نقش‌آفرینی و افتخار آفرینی می‌کنند، افزود: کسانی که دغدغه انقلاب اسلامی دارند،امروز هم باید به موضوع فرهنگ و امور فرهنگی توجه جدی داشته باشند.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی با بیان اینکه امروز یکی از مهمترین وظایف دوستداران و مدافعان انقلاب اسلامی کار فرهنگی است، گفت: جنس کار فرهنگی در دهه چهارم انقلاب متفاوت با سال‌های اول پیروزی انقلاب است.

  لنکرانی با بیان اینکه امروزه کار فرهنگی نسبت به زمان انقلاب پیچیده‌تر شده و حرکات ما هم باید متناسب با این پیچیدگی‌ها، پیچیده باشد، تصریح کرد: امروز ما برخلاف گذشته که دشمنان انقلاب بسیار سریع و روشن دشمنی خود را با انقلاب اسلامی بیان می‌کردند، شاهد دشمنی پیچیده‌ای هستیم که حتی ظاهرشان، ظاهر بچه‌های انقلابیست و حتی برخی از آنها سابقه انقلابی دارند اما منویاتشان و پشت پرده اقداماتشان کارهای ضد انقلابی است.

  وی با بیان اینکه منویات آن دسته فوق تهی کردن ماهیت انقلاب است، خاطرنشان کرد: سالهاست که آمریکایی‌ها می‌گویند ما با اسم جمهوری اسلامی مشکلی نداریم بلکه مشکل اصلی ما با محتوای این اسم است.

  کار فرهنگی امروز روشن کردن لایه‌های پنهان است
  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی با بیان اینکه آمریکا در تمام این سال‌ها درصدد است تا کسانی را پرورش دهد که با اسم جمهوری اسلامی، علیه جمهوری اسلامی باشند و از درون آن را تهی کنند، اظهار کرد: با توجه به این موضوع‌ها، کار فرهنگی امروز دریدن پرده‌های نفاق و روشن کردن لایه‌های پنهان و برنامه‌های پیچیده‌ای است که همان اهداف براندازی را با لباس زیبای دفاع از انقلاب اسلامی دنبال می‌کنند.

  لنکرانی با بیان اینکه بحران پیش‌روی ما این است که افرادی شعار ولایت فقیه سرمی‌دهند اما عملشان درست خلاف بر تحکیم ولایت فقیه و منویات ایشان است، افزود: شرایط امروز ما همچون واقعه عاشورا نیست که عده‌ای به صراحت مخالفت خود را بیان کنند، بلکه به اسم پشتیبانی از ولایت فقیه، در دشمنی ولایت هستند.

  وی با بیان اینکه با چنین وضعیتی شرایطمان رو به پیچیده شدن است، گفت: در چنین شرایطی پیچیده‌ای، مدافعین انقلاب اسلامی باید نقش عمیق‌تری را انجام دهند و نگاهایشان به موضوعات عمیق‌تر شود.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی با بیان اینکه برخی افراد به بهانه کار فرهنگی می‌خواهند از مسئولیت‌های اجتماعی خود فرار کنند، تصریح کرد: این جنس کارها در شرایط فعلی فایده‌ای ندارد.

  لنکرانی با بیان اینکه اگر در مجلسی تبیین نشود که یزید زمان ما آمریکا و طرفداران آمریکا بنی امیه امروز ما هستند، آن مجلس نورانیتی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: باید بدانیم اگر امروزبا آمریکا و اسرائیل و آل سعود جنایتکار مخالفت داریم، این مخالفت احساسی و بی‌پایه نیست بلکه معنای عقیدتی دارد.

  وی با بیان اینکه کارهای فرهنگی باید برای شرایط امروز راهگشا باشد و راهمان را روشن کند، اظهار کرد: کار فرهنگی امروز باید به گونه‌ای باشد که برای آینده انقلاب تضمینی ایجاد کند.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی با بیان اینکه در فتنه ۸۸ با شعارهای واضحی که دشمن را افشا می‌کرد روبه‌رو بودیم، افزود: امروز با گروهی روبه‌وروییم که شعارشان زنده باد و درود بر ولایت فقیه است، اما عملشان کاملا مخالف ولایت فقیه می‌باشد.

  بدخواهان نظام در لباس انقلابی ظاهر شده‌اند
  لنکرانی با بیان اینکه امروز با گروهی روبه‌رو هستیم که در شعار با انقلابیون یکی هستند اما روش‌هایی را به کار می‌گیرند که با ماهیت انقلاب اسلامی متناقص است، گفت: هر چه زمان می‌گذرد مفهوم این حدیث که «در آخرالزمان حفظ دین از نگه داشتن آتش در دست مشکل‌تر است» را متوجه می‌شویم.

  وی با اشاره به انتخابات پیش رو، تصریح کرد: امروز همه کاندیداها کمک به شهر، جوانان و … را شعار خود عنوان می‌کنند اما تشخیص اصلح بسیار مشکل است که افراد می‌توانند اسپانسرهای نمایندگان را مورد بررسی قرار دهند که اگر آنها با انقلاب میان خوبی ندارند و به دنبال منافع شخصی خود هستند تکلیف ما را روشن می‌کند.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی با بیان اینکه در دوره قبل انتخابات افرادی بودند که بیش از چندصد میلیون خرج کردند تا نماینده شوند، خاطرنشان کرد: این هشداری برای افراد است که بدانند در نمایندگی چه چیزی استکه کاندایدا به این میزان پول خرج می‌کند.

  لنکرانی با بیان اینکه امروز نمی‌توان صرفا به شعارها توجه کرد، اظهار کرد: دور اول مجلس شورای اسلامی از همه نوع قشر منافق و انقلاب آمده بودند اما افراد را می‌توانستیم از شعارهای آنها بشناسیم در صورتیکه امروزه شناخت افراد بسیار مشکل و موضوع پیچیده شده است.

  وی با بیان اینکه کاندیدایی که از پول اسپانسر برای خود خرج می‌کند تا وکیل مردم شود، افزود: قطعا نماینده مذکور به جای نمایندگی برای کل مردم، فقط نماینده کسانی می‌شود که در موقع انتخابات ساپورت مالیش کرده‌اند.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی گفت: اگر امروز ما نتوانیم عمل و حضور اجتماعی خود را مبتنی بر باورهای دینی و ارتباط بین باورها و اعتقادات دینی را با کار اجتماعی تبیین کنیم دچار مشکل می‌شویم.

  باید بر اساس محتوای معارف دینی، عمل اجتماعی خود را شکل دهیم
  لنکرانی با بیان اینکه باید محتوای معارف دینی را بشناسیم و بر اساس آن عمل اجتماعی خود را شکل دهیم، تصریح کرد: از زمانی که بر اساس قبیله و دوست و حزب تصمیم‌گیری می‌کردیم، گذشته است.

  وی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شعارهای تند کمتر و حرف‌های ملایم بیشتر شنیده می‌شوند، خاطرنشان کرد: نباید باور کنیم این افراد متحول شوند بلکه متوجه شده‌اند دیگر تندروی و فتنه و … جواب نمی‌دهد زیرا این نظام یک عمق استراتژیکی دارد که این عمق را کسی با تندگویی‌ها و حرکات خشونت‌بار نمی‌تواند تحت تاثیر قرار دهد.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی با بیان اینکه در سال ۸۸ همه شهرها در مدت کوتاهی آرام شد و فقط در برخی از نقاط تهران افراد محدودی اعتراض خود را اعلام می‌کردند که با راهپیمایی ۹ دی حرکات آنها هم خنثی شد، اظهار کرد: امروز این افراد متوجه شده‌اند که دیگر نباید حرکات تند را انجام دهند بلکه باید برای پیش بردن اهدافشان از ابزراهای پیچیده استفاده نمایند.

  لنکرانی با بیان اینکه برخی از افراد چون قدرت ویژه‌ای برای خود قائل هستند از همان روش‌های تندخویی استفاده می‌کنند، افزود: نمونه تندخویی‌ها، اخیرا علیه شورای نگهبان بوده که حرکات آنها غیر از حرکت عمومی که دنبال جریان استحاله اسلامی هستند می‌باشد.

  وی گفت: وقتی افراد چنین حمله تندی را به شورای نگهبان کردند، کسانی که دنبال استحاله نظام هستند به آن افراد حمله کردند که شما می‌خواهید فضا را تند کنید و نمی‌گذارید اهدافمان را پیش ببریم و سبب شکست ما می‌شوید.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی تصریح کرد: وقتی قرار است دین و ناموس کشور را به دست کسی بسپاریم باید احراز صلاحیت شود و متوجه شویم که نفوذی دشمن نباشد و مردم بین منتخبین یکی را انتخاب نمایند.

  مبنای احراز صلاحیت بحث جناحی نیست
  لنکرانی با بیان اینکه عده‌ای در فضای مجازی مظلوم نمایی می‌کنند که رد صلاحیت شده‌اند و عده‌ای هم گول سخنان این افراد را می‌خورند که باید برای آنها روشنگری شود، خاطرنشان کرد: مبنای احراز صلاحیت بحث جناحی نیست.

  وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی بر اساس خانواده و اصل و نصب و حتی بر اساس موقعیت شغلی نتیجه گیری نمی‌کند، اظهار کرد: در راستای عدم احرازهای انتخابات مجلس خبرگان شخصیت‌هایی را داریم که اعضای شورای نگهبان پشت آنها نماز می‌خوانند.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی با بیان اینکه امروز در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی احتیاج به کار فرهنگی که پیچیده‌تر از گذشته است داریم، افزود: این کار فرهنگی بیش از گذشته باید مبتنی بر معارف دینی و فهم صحیح از دین و نگاه ارزشی امین باشد.

  لنکرانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نگاه کلی و کلان را به ما یاد دادند، گفت: امروز مصداق طاغوت آمریکا است و این فهم عمیق را امام راحل به ایران آورد.

  وی با بیان اینکه امام راحل فرمودند؛ شاه فاسق طبق احکام دینی حق حاکمیت ندارد، تصریح کرد: امروز اگر نگاه و فهم دینی را پشتوانه حرکات اجتماعی نکنیم ممکن است دچار اشکال شویم.

  وزیر سابق بهداشت، درمان و امور اجتماعی خاطرنشان کرد: برای اینکه امکان کار فرهنگی موثر را در جامعه به وجود بیاوریم باید بیش از گذشته از جوانان استفاده کنیم و میدان برای جوانان فراهم شود.

  لنکرانی با بیان اینکه جوانان مومن سرمایه‌های انقلاب هستند و این موضوع را به درستی یاد گرفته‌اند که حرکت اجتماعیشان باید یک حرکت دینی باشد،اظهار کرد: فکر جوانان نوآورانه است و گره گشایی می‌کند و در موضوعات کلان مملکتی عرصه باید بیش از گذشته برای جوانان فراهم شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro