فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر مشکلات معیشتی و بیمه خبرنگاران باشد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۴ بهمن ۹۴ - ۲۱:۰۷

  کد خبر : 42835
  نماینده ولی فقیه درگیلان:

  فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر مشکلات معیشتی و بیمه خبرنگاران باشد

  نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تلاش بی وقفه اصحاب قلم برای روشنگری جامعه، گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر مشکلات معیشتی و بیمه خبرنگاران باشد

  به گزارش خبرنگار واران نیوز از رشت، ایت الله زین العابدین قربانی، امروز در نشست با اعضای خانه مطبوعات گیلان اظهار کرد: قلم و بیان مشکلات جامعه را یکی از سرمایه های عظیم بشریت دانست که خداوند به آن سوگند یاد کرده است.

  وی با بیان اینکه گاهی یک مقاله و نوشته از خبرنگار در راتسای مشکلات، طوفانی در جامعه پدید می آورد و مردم از رفع آن مشکل بهره مند می گردند، افزود: همچنین ممکن است مطالبی را یک خبرنگار عنوان کند که در جامعه ایجاد تشنج شود و جامعه را ملول و آزرده خاطر نماید.

  نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه اسلام طرفدار روشنگری، رفع مشکلات و بیان حقایق به وسیله اصحاب قلم است، گفت:اسلام از تشنج، افتراح بستن و مردم را به جان هم انداختن و اضطراب در مردم به وجود آوردن امتناع می کند.

  ایت الله قربانی با بیان اینکه خود بیش از ۵۵سال اهل قلم  و بیش از۶۵کتاب تقدیم انقلاب اسلام کرده است، تصریح کرد: بسیاری از افراد با خواندن کتاب های وی به توحید رو آوردند.

  وی با اشاره به اینکه نوع نوشتن در راستای تاثیرگذاری بر روی مردم بسیار موثر است خاطرنشان کرد:زیرا در حالتی مردم نوشته ها را می خوانند که قاضی، نفس و وجدان انسان است.

  امام جمعه رشت با بیان اینکه خبرنگاران با نوشتن می توانند خرابه هایی را اباد و خانواده هایی را خرسند، خفته هایی را بیدار و توجهات جامعه را به سوی پیشرفت سوق دهند، اظهار کرد: خبرنگاران خبر را نباید برای مزد به کار ببرند.

  ایت الله قربانی با بیان اینکه برخی از اصحاب رسانه با دریافت مزد دروغ را راست جلوه می دهند، افزود: کار این خبرنگاران خیانت به قلم است.

  وی با بیان اینکه خبرنگار بسیاری از مطالب را می تواند به جوان غفلت زده با توجه به انحرافاتی که در جامعه به وجود امده یاد دهد، گفت: عدم بیمه و مشکلات معیشتی خبرنگاران فراوان است، اگر خبرنگار در صددبود که مال بادآورده به دست بیاورد این شغل راانتخاب نمی کرد.

  نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مشکلات خبرنگاران در راستای عدم بیمه و حقوق و معیشت باید برطرف شود، افزود: ارشاد  باید در راستای برطرف کردن مشکلات اصحاب رسانه تلاش نماید.

  آیت الله قربانی با بیان اینکه راه خبرنگاری یک راه پاک و راه انبیا و راه انسان های والا است، خاطرنشان کرد: اگر تلاش ها و نامه ها و سخنرانی های امام و روشنگری های مقام معظم رهبری در این چند ساله نبود این امنیت را نداشتیم.

  وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با صحیفه امام راحل و نوشته و بیانات مقام معظم رهبری و قلم های صالح دارای امنیت است، اظهار کرد: اگر روشنگری ها نباشد انقلاب ما باقی نمی ماند.

  نماینده ولی فقیه در استان گیلان بابیان اینکه اصحاب قلم مردم را برای رفتن به راهپیمایی روشنگری و میراث امام را بازگو کردند، تصریح کرد: کسانی که باید قدر خبرنگاران را بدانند شناسایی شده اند.

  آیت الله قربانی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در عید ۲۲بهمن بسیار خوش درخشید، گفت: دشمنان اسلام مبهوت هستند و نمی دانند که در برابر شکوه حضور مردم چه بگویند.

  وی با اشاره به ۷ اسفند روز انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر یک مدرس وارد مجلس شود دولت را متوجه مشکلات کشور، استان، شهرستان و منطقه می نماید.

  امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: حدود ۱۳میلیارد تومان پول چایکاران و کشاورزان داده شد و همه اینها نشان از بازگو کردن مشکلات این قشر از جامعه توسط خبرنگاران است.

  آیت الله قربانی با بیان اینکه اگر خبرنگاران مطالب را در روزنامه ها ننویسند، مسئولان فکر میکنند جامعه فاقد مشکلات است، اظهار کرد: خبرنگاران باید مشکلات جامعه را گویا باشند تا مسئولان وظایف خود را بداند.

  وی با بیان اینکه حضور در انتخابات مانند خواندن نماز واجب است، افزود: جامعه باید  به دور از جناح بندی به فردی رای دهد که شایسته  و بتواند در راستای قانون گذاری و نظارت بر امور قوی باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro