امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 4 December , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ - 11 جماد أول 1444
شناسه خبر : 4290
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار روز ایران و جهان تاریخ انتشار : 15 دسامبر 2012 - 14:30 |

تلاش مردم دنیا برای فرار از پیشگویی مایاها

«جهان در یک قدمی نابودی قرار دارد!» این ادعای مردم وحشت زده ای است که شمارش معکوس را برای تحقق وعده مایاها آغاز کرده اند و دنبال راهی برای فرار از قیامت بزرگی می گردند که معتقدند تا ۶روز دیگر اتفاق می افتد. آخرالزمانی که هزاران سال قبل وعده اش را بومیان مکزیک داده بودند […]

تلاش مردم دنیا برای فرار از پیشگویی مایاها

«جهان در یک قدمی نابودی قرار دارد!» این ادعای مردم وحشت زده ای است که شمارش معکوس را برای تحقق وعده مایاها آغاز کرده اند و دنبال راهی برای فرار از قیامت بزرگی می گردند که معتقدند تا ۶روز دیگر اتفاق می افتد. آخرالزمانی که هزاران سال قبل وعده اش را بومیان مکزیک داده بودند و حالا اگرچه دانشمندان و منجمان وقوع آن را از پایه و اساس رد می کنند اما بسیاری از مردم دنیا با وحشت در گرفتن نبرد خیر و شر به فکر راه چاره افتاده اند.

مجله مهر: پژوهشگران تاریخی می گویند از میان ۱۵هزار نوشته‌ای که از پیشگویان مایا باقی مانده فقط دو مورد به آخرالزمان در سال ۲۰۱۲اشاره دارد، با این حال، جماعت هیجان زده اروپایی و امریکایی از حالا چمدان بسته اند تا به روستای بوگاراش فرانسه پناه ببرند و خود را از قیامت عظیمی که در راه می دانند، نجات دهند. طبق یکی از عقاید قدیمی، بوگاراش محل سکونت موجودات فرازمینی است که نابودی زمین را انتظار می کشند بنابراین در لحظه نبرد خیر و شر و نابودی زمین، چه جایی امن تر از سرزمین فضایی ها؟ روستای بوگاراش ۱۷۶ نفر جمعیت دارد اما از همین حالا هزاران نفر مسافر به این روستا رفت و آمد می کنند و بلیط های هواپیما از امریکا به مقصد فرانسه از ماه ها قبل برای آخرین روزهای دسامبر رزرو شده اند.

روستای کوهستانی بوگاراش این روزها آنقدر رونق گرفته که خیلی از مسافران حاضرند تا ۱۶۰۰ دلار برای یک شب اقامت در این روستا بپردازند. اما دولت فرانسه نگران ازدحام جمعیت و ناتوانی در کنترل عواقب آن است به همین دلیل عبور و مرور در روز ۲۱ دسامبر را در این روستا ممنوع کرده و بازدید گردشگران از روستای بوگراش و طبیعت کوهستانی آن در این روز امکان پذیر نیست.

به جنگ زامبی ها بروید!

در روسیه قفسه های بیشتر فروشگاه های مواد غذایی خالی شده است. روس ها با وجودی که مرتب از سوی مقامات دولتی به آرامش و اعتماد نکردن به خرافه ها دعوت می شوند، این روزها به خرید کنسروهای خوراکی، کیسه های خواب، شمع و مواد گرمایشی روی آورده اند و شکل و شمایل بحران زده ای به شهر داده اند.

یکی دو هفته قبل، مدودف نخست وزیری روسیه رسما اعلام کرد که نه فقط خودش پیشگویی مایاها را قبول ندارد، بلکه از کیهان شناسان روسی هم می خواهد با دلایل منطقی و علمی شایعه بودن این اتفاق را برای مردم توضیح دهند. وزیر حوادث و بحران روسیه هم از ابتدای امسال بارها اعلام کرده بود که دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و نظارت مستمر بر روی تغییرات جوی و کیهانی نشان می دهد که همه چیز آرام است و موردی برای نگرانی وجود ندارد. با این حال هنوز خیلی از روس ها به دنبال خرید اینترنتی بسته های مخصوصی هستند که در امریکا تولید شده و تحت عنوان «کیت آخرالزمان» به فروش می رسند. این بسته های نجات که قیمتشان از ۳۵۰ دلار تا ۲۴هزار دلار متفاوت است، شامل تجهیزات کمک های اولیه، لوازم دفاع شخصی و ابزارهای امداد و نجات و خوراکی های کنسروی ماندگار است که در امریکا و مکزیک بازار فروش خوبی پیدا کرده اند. در تبلیغات این کیت ها حتی به بازگشت زامبی ها هم اشاره شده و آمده است: «اگر اتفاق بیفتد چطور؟ اگر واقعا کابوس های ما محقق شوند؟ اگر مردگان راه بیفتند و ادامه حیات بشری را تهدید کنند و شما مجبور به یک مبارزه هر روزه باشید، چیزی برای دفاع کردن از خود دارید؟»

کیت های آخرالزمان اگرچه در مکزیک بازار خوبی پیدا کرده اند اما بومیان این کشور، به روش های دیگری برای پشت سر گذاشتن جنگ آخرالزمان روی آورده اند. آنها بر اساس آیین های مایایی، مراسم شمع و آتش را برگزار می کنند و با خواندن دعاهایی که در کتاب های قدیمی آمده، سعی در دور کردن بلا دارند. بلایی که به اعتقاد مایاها، وقتی نازل می شود که نیروهای خیر در روی زمین با نیروهای شر وارد یک جنگ تمام عیار می شوند و این جنگ که به نبرد آرماگدون معروف است، به نابودی دنیا می انجامد.

اگرچه تاریخ پژوهان غربی معتقدند که آخرالزمان در پیشگویی مایاها به معنی پایان گرفتن حیات بشری نیست و صرفا یک مرحله از تاریخ به پایان می رسد و بعد از آن سبک دیگری از زندگی ادامه پیدا می کند، اما هنوز خیلی از مردم دنیا به فکر نجات پیدا کردن از ترکش های این جنگ جهانی هستند. جنگی که بنا به پیشگویی مایاها، تا در گرفتن آن تنها ۶روز باقی مانده است.

روی موج آتش و آب

چینی ها با سابقه طولانی که در خرافه دارند، این روزها بیشتر از بقیه مردم وحشت زده دنیا خبرساز شده اند. اخیرا یک مرد روستایی چینی دست به کار شده تا به سبک خودش بشریت را از نابودی نجات دهد. او دو سال قبل، بعد از تماشای فیلم هالیوودی ۲۰۱۲ شروع به ساختن گوی های بزرگی کرد که معتقد است در مقابل محکم ترین ضربه ها مقاوم است و هر سونامی سهمگینی را تاب می آورد. این گوی ها از جنس استیل با روکش فایبرگلاس هستند و ساخت هر کدام ۴۸هزار دلار هزینه داشته است. داخل این گوی ها هم با تجهیزاتی مثل کپسول اکسیژن، آب و غذا، کمربند ایمنی و دارو و کیف کمک های اولیه تجهیز شده است. لیو کیان، سازنده این گوی می گوید اختراعش در مقابل آتش و موج های هزار متری آب هم مقاوم است و هر کدام از آنها قابلیت حفاظت از ۱۴ تا ۳۰ نفر را حداقل برای دو ماه دارند. گوی های غلطان لیو حتی در قطب شمال و جنوب هم کاربرد دارند و می توانند تا ۲ماه، فرد را از یخ زدن نجات دهند. البته لیو هنوز نتوانسته هیچ کدام از سرپناه های غلطانش را به فروش برساند و وام هایش را صاف کند اما امیدوار است نتیجه ماه ها تلاشش را در روزهای باقیمانده تا وعده آخرالزمان مایایی ها ببیند.

این کشاورز البته تنها چینی ای نیست که به فکر نجات بشریت در ۲۱ دسامبر افتاده. در گوشه دیگری از این کشور، تاجری به نام ژیانگ ۲۱ گوی مشابه گوی های لیو ساخته که هر کدام را ۵میلیون یوآن قیمت گذاری کرده است. این در حالی است که مقامات چینی بارها درباره تحقق نیافتن افسانه پایان دنیا در ۲۱ دسامبر، صحبت کرده اند و حتی با ارسال ایمیل های سراسری سعی کرده اند توجه مردم را از شایعات به داده های علمی که وقوع حادثه در این روز را رد می کند، معطوف کنند. با این حال، چینی های خرافاتی هیجان زده تر از آن هستند که به این هشدارها توجه کنند. آنها به خرید و انبار کردن مایحتاج ضروری شان روی آورده اند و بیشتر از هر زمان دیگری شمع و کبریت می خرند.

ترس از تحقق وعده آخرالزمان مایایی ها انقدر میان چینی ها جدی است که مدتی قبل یکی از آنها شروع به ساخت کشتی کوچکی کرد که قابلیت نجان ۲۰ نفر را دارد. لو ژنگهای که از مدت ها قبل شروع به جمع آوری اطلاعات درباره واقعه پایان دنیا کرده بود، بیشتر از ۱۲هزار دلار هزینه کرد تا کشتی ای با ابعاد ۷۰ متر در ۵۰ متر بسازد که در مقابل طوفان مقاوم است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.