بحث شورای رهبری با هدف تضعیف جایگاه رهبری مطرح می شود و طرح آن از مصادیق نفوذ دشمن است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۹۴ - ۵:۲۸

  کد خبر : 43002
  حجت الاسلام رهنما نامزد مجلس خبرگان در استان گیلان :

  بحث شورای رهبری با هدف تضعیف جایگاه رهبری مطرح می شود و طرح آن از مصادیق نفوذ دشمن است

  نامزد مجلس خبرگان رهبری در گیلان درباره موضوع شورای رهبری گفت: این بحث با هدف تضعیف جایگاه رهبری مطرح می شود و طرح آن از مصادیق نفوذ دشمن است. در زمان امام برخی تصور می کردند که تشکیل مجلس خبرگان تضیف جایگاه رهبری است امام در پاسخ به اینها فرمودند خبرگان مجلسی در حمایت از رهبری است لذا مباحثی که در مجلس خبرگان طرح می شود باید در حمایت از رهبری باشد.

  حجت الاسلام و المسلمین مهدی رهنما، متولد ۲۰ خرداد سال ۱۳۶۰،  شهر رشت است.وی ابتدا وارد حوزه علمیه قم و سپس در مدرسه آیت ا… مکارم شیرازی مشغول به تحصیل شد.

  سپس جهت ادامه تحصیلات حوزوی به مدرسه تخصصی فقیه آیت ا… شبیری زنجانی رفته و جزو واحد نخبگان حوزه گردید.

  حجت الاسلام رهنما دوره هفت ساله درس خارج خود را نیز در مدرسه آیت ا… مرحوم فاضل لنکرانی گذرانده و همکنون در حال ادامه درس خارج است و وی درحال حاضر مدیریت مدرسه تخصصی فقه و اصول حوزه علمیه قم را نیز بر عهده دارند.
  رهنما چندی قبل، در گفتگو با شماره دوم هفته نامه راه ۵۷ با اشاره به چشم طمع دشمن به مجالس خبرگان و شورای اسلامی اظهار داشت: ثبت نام گسترده افراد مشکل دار برای راهیابی به مجلس و بعد هیاهو بر سر رد صلاحیت ها از مصادبق برنامه دشمن برای نفوذ به مجلس بود.
  وی درباره موضوع شورای رهبری نیز گفت: این بحث با هدف تضعیف جایگاه رهبری مطرح می شود و طرح آن از مصادیق نفوذ دشمن است. در زمان امام برخی تصور می کردند که تشکیل مجلس خبرگان تضیف جایگاه رهبری است امام در پاسخ به اینها فرمودند خبرگان مجلسی در حمایت از رهبری است لذا مباحثی که در مجلس خبرگان طرح می شود باید در حمایت از رهبری باشد.
  رهنما درباره دیدگاه شخصی اش درباره شورای رهبری اظهار کرد: مجلس خبرگان وظیفه شناسایی و انتخاب رهبر را دارد و باید در زمان خودش و انشاء الله بعد از ۱۲۰ سال طبق قانون که در قانون انتخاب شخص آمده است و نه شورای رهبری، شخصیت مورد نظر را انتخاب خواهد کرد.
  وی درباره امکان انتقاد از رهبر انقلاب که از سوی دولت طرح شده است گفت: هر کس بخواهد جایگاه رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و جایگاه قوه قضاییه را تضعیف کند مسلما در جریان توطئه نفوذ قرار گرفته است.
  حجت الاسلام رهنما درباره عملکرد شورای نگهبان افزود: الحمدالله ۶ فقیه برجسته در شورای نگهبان حضور دارد و در بحث خبرگان رهبری تأیید صلاحیت ها را به آیت الله مومن واگذار کرده اند و چون فقهای شورای نگهبان در اوج علم و عدالت و تقوا هستند کمترین شائبه و حاشیه را در ماجرای تأیید صلاحیت ها به دنبال آورده اند. در فضای حوزه، این آقایان را همه به تقوا و دیانت قبول دارند. بنابراین شورای نگهبان عملکرد خوبی داشته است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro