امنیت و آرامش کشور مرهون وجود جایگاه رهبری است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۹ بهمن ۹۴ - ۸:۳۸

  کد خبر : 43086
  آیت الله حسینی اشکوری در رودسر:

  امنیت و آرامش کشور مرهون وجود جایگاه رهبری است

  کاندیدای خبرگان رهبری در رودسر به نقش رهبری در جامعه و وظایف مردم نسبت به رهبر اشاره نمود و امنیت کشور را مرهون تدابیر رهبری دانست .

  به گزارش واران خبر به نقل از  املش ما ، آیت الله سیدعلی حسینی اشکوری  در مسجد امام حسین(ع) سرپل شرقی گفت: این شهر دیاریست که با ولایت و محبت اهل بیت گره خورده است.

  کاندیدای خبرگان رهبری استان گیلان با تسلیت ایام فاطمیه (س) به مطالبی در خصوص ولایت مداری حضرت زهرا(س) پرداخت و افزود: خطبهای که ایشان در دفاع از ولایت امیرالمومنین (ع) ایرادنمودند بر مسئله انحرافی که در مسیر اسلام در آن روز بوجود آمده بود اشاره دارد.

  وی اظهار داشت : خداوند امامت و ولایت را محور و اساس مرکزی نظم امت اسلامی قرارداده که از همان ابتدای اسلامی انسان های بزرگی جان و مال خود را برای دفاع از آن خرج نموده اند که می توان حضرت خدیجه کبری(س) ، حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را نام برد.

  آیت الله حسینی اشکوری خاطرنشان کرد : ما وارثان اسلامیم و باید قدرشناس زحماتی که پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار ، علما و بزرگان برای دین کشیده اند تا به دست ما برسد ، باشیم.

  این کاندیدای خبرگان رهبری گیلان تصریح کرد: انقلابی که به رهبری امام راحل ایجاد شد شعارش از همان ابتدا یکی بوده است و این نشانه الهی بودن آن می باشد و همه آن مرهون هماهنگی و وحدتی است که قرآن نیز برای یک جامعه اسلامی برشمرده است.

  وی نقش رسانه های خارجی را در بهم ریختگی کشورهای همسایه یادآور شد و گفت: این رسانه ها موجب آوارگی و کشته شددن میلیون ها انسان در سوریه شده اند و اگر این توطئه ها به کشور ما تاکنون آسیبی نرسانده است نقش مهم رهبری  بوده و ما باید شاکر آن باشیم.

  آیت الله اشکوری اظهار داشت : حقوق متقابلی بر مردم و رهبری یک جامعه در نهج البلاغه بیان شده است که وظیفه رهبر ، هوشیار نمودن مردم نسبت به خطرات و اخلافاتی که امکان دارد در یک جامعه اسلامی می افتد است و در مقابلش حقی که برگردن مردم است گوش به فرمان بودن رهبر می باشد.

  وی در پایان سخنانش  ارتباط با همه کشورهای دنیا را خواستار شد و گفت: باید در مراوداتی که صورت می گیرد سرمان کلاه نرود و آنها مارا غارت نکنند و این بر مسئولین وظیفه است که هوشیار باشند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro