اجرای طرح تجهیز 1500هکتار از اراضی صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱ اسفند ۹۴ - ۱۵:۴۹

  کد خبر : 43158
  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا:

  اجرای طرح تجهیز ۱۵۰۰هکتار از اراضی صومعه سرا

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: ۱۵۰۰هکتار از اراضی این شهرستان در ۲۲ روستا تحت اجرای طرح تجهیز قرار گرفته است.

  واران نیوز-صومعه سرا: احمدپادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این شهرستان دارای ۲۸ هزار هکتار اراضی شالیکاری است، اظهار کرد: تا کنون ۱۱ هزار و ۷۰۰هکتار تحت پوشش طرح تجهیز قرار گرفته است.

  وی افزود: با پیگیری ها و نقشه برداری ها و طراحی‌هایی که از قبل توسط مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان انجام شده بود، سعی شد که از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری که حدود ۵۰ میلیارد تومان برای طرح تجهیز استان تخصیص داده شد، ۷ کمیلیاردتومان برای این شهرستان جذب کنیم.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا با بیان اینکه ۱۵۰۰ هکتار از اراضی در ۲۲ روستای این شهرستان تحت پوشش طرح مذکور قرار گرفته اند، گفت: اهمیت این طرح از خارج کردن زمین های سنتی به صورت نیمه مکانیزه است.

  پادیاب با بیان اینکه با اجرای این طرح جاده های بین مزارع، نهر آبرسان، زهکش احداث و تمام کرت ها به شکل هندسی مستطیلی برای کشاورزان فراهم می‌گردد، تصریح کرد: این طرح نقش موثری در کاشت، داشت و برداشت مکانیزه برای کشاورزان دارد.

  وی خاطرنشان کرد: با احداث جاده های بین مزارع، امکان حضور ماشین آلات کشاورزی در داخل مزارع فراهم میشود و کاهش محسوسی در راستای هزینه های تولید دارد و مرزهای اضافی کرت های ما حذف می گردد.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا اظهار کرد: در مجموع این طرح باعث کاشت، داشت و برداشت مکانیزه، کاهش هزینه های تولید، افزایش تولید در  واحد سطح می شود و همچنین مدیریت مزرعه را برای کشاورزان فراهم می آورد.

  پادیاب با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا با اجرای طرح تجهیز ۱۵۰۰هکتار از اراضی رکورد قابل توجهی در تاریخ اجرای این طرح در سطح صومعه‌سرا دارد، افزود: به منظور فراهم کردن کود مورد نیاز شهرستان صومعه سرا از آبان ماه اقدام به خرید، حمل و توزیع کود شده است.

  وی گفت: تا کنون ۱۲۰۰تن کود در شهرستان صومعه سرا در روستاهای تابعه خریداری شده که توسط کارگزاران مجاز ما و سازمان تعاونی روستایی در حال توزیع است.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا تصریح کرد: از کشاورزان درخواست می شود حتما از فروشگاه های مجاز کود مورد نیاز را تهیه کنند، تصریح کرد: برخی از افراد سودجو کودی که از نظر  مواد مغزی و کودشیمیایی دارای کیفیت پایین است را وارد شهرستان می کنند که کشاورزان باید از خرید اینگونه کود خودداری نمایند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro