پاکستان تحریم‌های ایران را لغو کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱ اسفند ۹۴ - ۱۷:۳۳

  کد خبر : 43217

  پاکستان تحریم‌های ایران را لغو کرد

  وزارت دارایی پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، این کشور روز جمعه پیرو قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌های ایران …

  وزارت دارایی پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، این کشور روز جمعه پیرو قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌های ایران را لغو کرد.
  به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی تایمز پاکستان، چگونگی رفع تحریم‌های علیه ایران در جلسه وزیران به ریاست ایشاق‌ دار، وزیر دارایی پاکستان نهایی شد.
  هم‌چنین در بیانیه‌ای که از سوی وزارت خارجه پاکستان پس از این نشست منتشر شد و طی آن روابط تجاری و اقتصادی پاکستان و ایران شامل حوزه‌های تجاری، سرمایه‌گذاری، تکنولوژی، بانکی، مالی و انرژی احیا خواهد شد.
  در این بیانیه آمده است، همه اطلاعیه‌های پیشین که تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران را اثربخش می‌کرد از طریق این اطلاعیه جدید از سوی وزارت خارجه لغو خواهد شد.
  پاکستان از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بین ایران و اتحادیه اروپا، چین، ایالات متحده، آلمان، فرانسه، بریتانیا و روسیه حاصل شد، استقبال کرده است. پاکستان هم‌چنین از اقدامات ایران برای اجرای برجام قدردانی کرد.
  این بیانیه می‌افزاید: اجرای برجام دو کشور را قادر خواهد کرد تا تمهیدات گوناگون دو جانبه و چند جانبه برای ارتقای سرمایه‌گذاری‌ها و همکاری در همه جنبه‌ها را جان تازه‌ای ببخشند.
  هم‌چنین به گزارش خبرگزاری آری نیوز، یک سخنگوی بانک دولتی پاکستان اعلام کرد که بانک مرکزی به همه بانک‌ها مجوز بازگشایی اعتبار برای روابط تجاری دو جانبه با ایران را صادر کرد.
  این سخنگو اضافه کرد که پس از لغو تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران ال‌.سی‌ها به دلار آمریکا باز می‌شوند.
  منبع: ایسنا
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro