برگزاری آموزش رایگان تولیدات چرمی دست‌دوز در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۴ اسفند ۹۴ - ۱۴:۵۱

  کد خبر : 43359
  رئیس میراث فرهنگی صومعه‌سرا:

  برگزاری آموزش رایگان تولیدات چرمی دست‌دوز در صومعه‌سرا

  رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه‌سرا گفت: آموزش رایگان تولیدات چرمی دست‌دوزبرای هنرجویان این شهرستان برگزار می‌شود.

  علیرضا مهرگان، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان دوره آموزشی رایگان رشته تولیدات چرمی دست دوز را برای هنرجویان برگزار می‌نماید.

  وی با بیان اینکه این دوره آموزشی با همکاری هلال احمر صومعه‌سرا برگزار می‌شود، افزود: دوره مذکور به مدت ۱۲۰ ساعت است که توسط استاد رفیع‌زاده از تاریخ ۴ اسفند در ساختمان هلال احمر این شهرستان آغاز می‌شود.

  رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه‌سرا با بیان اینکه بعد از پایان دوره به هنرجویان گواهینامه مهارت اعطا می‌شود، گفت: برگزاری این دوره‌های آموزشی با هدف معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی در بین نسل جوان برگزار می‌شود.

  مهرگان با بیان اینکه در دنیای معاصر آموزش و کارآفرینی عنصر اساسی و اثربخش در ایجاد اشتغال جوانان به ویژه قشر تحصیل کرده است تصریح کرد: مهمترین اهداف برگزاری این کلاس آموزشی ترویج روزافزون تولید انواع صنایع دستی و احیای رشته‌های منسوخ شده بین نسل جوان است.

  وی با بیان اینکه در این دوره از کلاس‌ها ۲۰هنرجو شرکت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این کلاس‌ها شاهد رواج رشته‌های فراموش شده صنایع دستی در صومعه‌سرا و ایجاد اشتغال برای سنین مختلف باشیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro