برگزاری شور انتخابات همراه با شعور/ طرح «هرشهروند، یک بازرس» در صومعه‌سرا اجرا می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۵ اسفند ۹۴ - ۲۳:۵۸

  کد خبر : 43418
  معاون فرماندار صومعه‌سرا:

  برگزاری شور انتخابات همراه با شعور/ طرح «هرشهروند، یک بازرس» در صومعه‌سرا اجرا می‌شود

  معاون فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه شور انتخابات باید همراه با شعور باشد، گفت: طرح «هرشهروند، یک بازرس» در صومعه‌سرا اجرا می‌شود.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز،  سجاد کریمی پاشاکی، معاون فرماندار صومعه‌سرا در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: تبلیغات انتخاباتی همان شور انتخاباتیست که در شهرستان موج می‌زند.

  وی با بیان اینکه تلفیق شور همراه با شعور یک انتخابات و تبلیغات خوب را رقم می‌زند، افزود: کاندیداهای این شهرستان با توجه به موارد قانونی که به آنها ابلاغ شده در حال تبلیغات انتخاباتی هستند و تا به امروز هم تبلیغات مختلفی را در سطح شهرستان شاهد هستیم.

  معاون فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه برخی از تبلیغات خارج از مفاد قانونی انتخابات است، گفت: در قانون ذکر شده هر کاندیدا می‌تواند در سطح شهر ۲ ستاد بانوان و برادران و یا یک ستاد تلفیقی داشته باشد که در جلوی این ستاد می‌تواند بنر نصب نماید.

  کریمی با بیان اینکه در سطح یک بخش هم به همین منوال است، تصریح کرد: برخی از هواداران کاندیداها برای طرفداری از نامزد مورد علاقه خود، بنرهایی چاپ می‌کنند و در سطح شهر نصب می‌کنند که این موضوع خلاف قانون است.

  وی با بیان اینکه انتظار می‌رود کاندیداها به هوادارن خود گوشزد و رعایت قانون را کنند، خاطرنشان کرد: کمیته امحاء در سطح شهرستان که متشکل از دستگاه قضایی ،اجرایی ،نیروهای خدمات رسان و نیروهای فرمانداری تشکیل شده است.

  معاون فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه کمیته امحاء به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌کند، اظهار کرد: تا کنون بیش از ۲۰۰بنر غیر مجاز در سطح شهرستان جمع‌آوری شده و همچنان ادامه دارد.

  کریمی با بیان اینکه اصناف نمی‌توانند به عنوان ستاد باشند، افزود: فروشگاه‌ها می‌توانند برای شور انتخابات از پوستر و عکس استفاده نمایند اما از نصب بنر باید خودداری نمایند.

  وی با بیان اینکه خودروهای بلندگو دار انتخاباتی غیرمجاز است و چنانکه این خودروها در سطح شهر و تردد استفاده شود با آن برخورد قانونی می‌شود، گفت: تا کنون چند خودرو این چنینی، که آلودگی صوتی ایجاد کرده بودند توقیف شده‌ است.

  معاون فرماندارصومعه‌سرا با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات از اهداف نظام است، تصریح کرد: وزارت کشور موظف است یک انتخابات سالم و پرشوری داشته باشد و زمینه‌های حضور حداکثری را فراهم نماید.

  کریمی خاطرنشان کرد: التزام به قانون در وزارت کشور دنبال می‌شود و همه کاندیداها چندین بار در جلسه‌های مختلف تذکرات لازم را نسبت به التزام به قانون توسط خودشان و هوادارنشان شنیده‌اند.

  وی با بیان اینکه کاندیداها در راستای شناساندن خود به مردم اقدام کنند بسیار بهتر از آن است که به انتقاد و تقابل با دیگر کاندیدا بپردازند، اظهار کرد: بازرسی انتخابات در شهرستان صومعه‌سرا تشکیل و فعال است و سیستم جدیدی را به این بخش اضافه شده است.

  معاون فرماندار فومن با بیان اینکه کاندیدا و شهروندان به عنوان یک بازرس می‌توانند اخبار تخلفات انتخاباتی را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۳۱ است، افزود: این سامانه پیامکی به سازمان بازرسی وزارت کشور تحت عنوان هر شهروند یک بازرس است.

  کریمی با بیان اینکه سیستم برگزاری انتخابات به گونه‌ای است که هیچ خلل و شائبه‌ای ایجاد نمی‌شود، گفت: هیئت اجرایی و نظارت در تلاشند تا یک انتخابات سالم برگزار شود.

  وی تصریح کرد: از کلیه کاندیداها که ابعاد محلی و ملی و جزء ذخایر شهرستان هستند تقاضا می‌شود به رأی مردم اعتماد کنند و کسانی که رأی نیاوردند، به رای مردم احترام بگذارند و در راستای توسعه شهرستان نماینده را همیاری کنند که بتوانیم شهرستانی موفق داشته باشیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro