سلب حق انتخاب از عموم مردم/فقط نخبه ها باید در انتخابات رأی دهند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۵ اسفند ۹۴ - ۲۳:۱۲

  کد خبر : 43507
  وقتی جعفرزاده تجویز الگوی انتخاباتی کمونیستی میکند/

  سلب حق انتخاب از عموم مردم/فقط نخبه ها باید در انتخابات رأی دهند

  واران خبر: در فروردین ماه سال ۹۳ غلامعلی جعفرزاده مصاحبه ایی با خبرگزاری تابناک انجام داد که گزیده ایی از …

  واران خبر: در فروردین ماه سال ۹۳ غلامعلی جعفرزاده مصاحبه ایی با خبرگزاری تابناک انجام داد که گزیده ایی از این مصاحبه را در زیر می توانید مطالعه کنید

  جعفرزاده با اشاره به کار نمایندگان در مجلس گفت: مردم اصلا وظایف نمایندگان را نمی دانند و در هر موردی که باشد به نماینده رجوع می کنند و خوبی و بدی نماینده را به این می دانند که مشکلات مردم را رفع و رجوع کند. وظیفه نماینده چیز دیگری است. نماینده هم چون نیاز به رای مردم دارد خود را مقید می داند که دل مردم را به نوعی به دست بیاورد. حتی برخی افراد درخواست های خلاف قانون دارند!

  این نماینده گفت: اشکال از فرهنگ مردم نیست بلکه از سیستم انتخاباتی ماست که ارزش رای در بین آحاد جامعه مساوی است و اینکه به دست آوردن رای عامه مردم راحت تر از به دست آوردن رای نخبگان است و این موضوع اشکال ایجاد می کند .

  نماینده رشت در پایان تاکید کرد: باید در سیستم انتخابات تغییراتی ایجاد کنیم که برای رای دادن، بیشتر نخبه ها ورود کنند. در چین همه مردم نمی توانند رای بدهند و قانع هم هستند و خود را در این حد نمی دانند که بخواهند حتی در انتخاب رئیس جمهور دخالت کنند. به این شدت هم نه اما باید فرایندی شکل گیرد و اقشاری که نسبت به امور آگاه تر هستند در انتخابات شرکت کنند. یا اینکه پلکانی باشد و عامه مردم شوراها را انتخاب کنند و شوراها برای انتخابات مجلس رای بدهند.

  واران خبر: این نگرش که مردم عادی که ولی نعمتان انقلاب هستند نباید در سرنوشت کشور خود دخیل باشند تضاد شدیدی با جمله معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) که می فرماید:” میزان رای ملت است” دارد.

  مردم شهرستان رشت چگونه می توانند به کاندیدی اعتماد کنند که برای مردم حتی حق رای هم قائل نیست و بر این باور است که نباید حق رای به طور مساوی در بین آحاد مردم پخش شود.

  آیا الگو قرار دادن کشور چین با توجه به اینکه نظام حاکم بر پایه اصول و مبانی کمونیست بنا شده برای مردم مسلمان و انقلابی ایران توسط شخصی در این جایگاه امری درست و پسندیده است؟

  به درستی که می توان بر صحت این گفتار که برای سنجش افکار و عقاید یک شخص به اظهارات وی در گذشته و در شرایط بودن در مسند مسئولیت و تصمیم گیری با برخورد به چنین مواردی اذعان نمود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro