برای اولین بار در در استان گیلان پارک ترافیکی در صومعه سرا افتتاح شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۶ آذر ۹۱ - ۱۱:۳۱

  کد خبر : 4376

  برای اولین بار در در استان گیلان پارک ترافیکی در صومعه سرا افتتاح شد

  رییس اداره حمل و نقل و پایانه های غرب گیلان از نوسازی تمامی سواری های کرایه برون شهری صومعه سرا …

  رییس اداره حمل و نقل و پایانه های غرب گیلان از نوسازی تمامی سواری های کرایه برون شهری صومعه سرا در سال جاری خبر داد.

  سید مرتضی عظیمی به مناسبت روز حمل و نقل اظهار کرد: در این راستا یازده دستگاه مینی بوس نیز در این شهرستان نوسازی شده است.

  وی ادامه داد: همچنین در سال جاری ۱۰ دستگاه سواری کرایه به ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان صومعه سرا اضافه شده است.

  عظیمی با اعلام این که شهرستان صومعه سرا دارای پنچ شرکت حمل و نقل مسافربری برون شهری و سه شرکت حمل و نقل کالا است، افزود:۵۰۰ راننده فعال از سوی ۲۰۰ دستگاه وسایل نقلیه عمومی کار جابجایی کالا و مسافر این شهرستان را برعهده دارند.

  وی با اشاره به این که در هشت ماه سال جاری ۱۲۵هزار و ۶۱۵تن کالا توسط ۱۲هزار و ۶۲۸ دستگاه کامیون از صومعه سرا به نقاط مختلف کشور ارسال شد، افزود: در این مدت ۲۸هزار و ۹۵۵ نفر مسافر این شهرستان از یک هزار و ۴۹۳ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی برای سفرهای خود استفاده کردند.

  وی با اشاره به این که به عنوان نخستین شهرستان در استان گیلان توانستیم پارک ترافیکی را در صومعه سرا احداث کنیم، اضافه کرد: این پارک در راستای آشنایی دانش آموزان و ارتقاء فرهنگ ترافیک با همکاری شهرداری صومعه سرا در پارک ابریشم این شهر احداث شده است.

  عظیمی با اعلام این که اداره حمل و نقل و پایانه های غرب گیلان تعداد ۱۲مدرسه را در سال جاری در طرح ایمن سازی فیزیکی در برنامه کاری خود دارد، یادآور شد: در این راستا بیش از۷۰۰ دانش آموز مدارس حاشیه راهها آموزش های لازم را از سوی همکاران و پلیس راه فرا می گیرند.

  وی با اشاره به این که آموزش دارندگان ادوات کشاورزی و آموزش موتور سواران و اهداء کلاه ایمنی در هفت روستای شهرستان صومعه سرا اجرا شد، گفت: با موافقت مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان از زمان صدور کارت هوشمند ناوگان عمومی تاکنون ۱۰۰ فقره کارت هوشمند برای رانندگان شهرستان های صومعه سرا، ماسال، فومن و شفت صادر شده که قبل از این برای دریافت آن از مرکز استان اقدام می شد.

  رییس اداره حمل و نقل و پایانه های غرب گیلان با اعلام این که در سال جاری رانندگان حمل و نقل عمومی شهرستان های صومعه سرا، ماسال، فومن و شفت با شرکت در هشت دوره کلاس آموزش بدو خدمت ۱۴هزار۷۲۰ ساعت آموزش دیدند، گفت: آموزش قوانین و مقررات جاده ای، مهارت های رانندگی، حمل و نقل بارهای خطرناک، حمل و نقل بارهای ترافیکی از موضوعات این دوره از کلاس ها بود.

  وی با بیان این که تمامی رانندگان حمل و نقل عمومی نیمی از حق بیمه خود را پرداخت می کنند، یادآور شد: در سال جاری سازمان راهداری در یک اقدام ارزنده توانست با کمک انجمن های صنفی کالا مصوب نماید تا هر راننده با پرداخت ۲۴۰هزار ریال در طول سال از مزایای بیمه تکمیلی استفاده کند.

  عظیمی در ادامه آموزش را مهمترین عامل مشارکت مردم در ارتقای سطح فرهنگ ایمنی و ترافیکی دانست و افزود: برای دستیابی به یک فرهنگ رفتاری باید اطاعت از قانون و مقررات به یک هنجار اجتماعی تبدیل شود و این امر مستلزم آموزش بنیادی و اساسی در تمام زمینه ها است.

  به گزارش ایرنا، ارایه خدمات به حمل و نقل عمومی شهرستان های صومعه سرا، ماسال، فومن و شفت از طریق اداره حمل ونقل وپایانه های غرب گیلان انجام می گیردکه درصومعه سرامستقراست.

  شهرستان صومعه سرا با ۱۳۲هزارنفر جمعیت در ۲۵کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro