جمع‌آوری درب بطری برای خرید ویلچر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۱ اسفند ۹۴ - ۲۲:۲۷

  کد خبر : 43932

  جمع‌آوری درب بطری برای خرید ویلچر

  ما درهای پلاستیکی بطری‌ها رو به ویلچر تبدیل می‌کنیم تا هم طبیعت خوشحالتر باشه هم اونایی که ویلچر ندارند بطری‌های …

  ما درهای پلاستیکی بطری‌ها رو به ویلچر تبدیل می‌کنیم تا هم طبیعت خوشحالتر باشه هم اونایی که ویلچر ندارند
  بطری‌های پلاستیکی، نقش بسیار زیادی در تخریب محیط زیست ما دارد. در این میان، درب‎های بطری که آلیاژ متفاوتی نسبت به خود بطری‌ها دارند نیز بی‌نصیب نیستند و ضربه‌های جبران‌ناپذیری به وسیله همین درب‌های کوچک به طبیعت ما رسیده است. اما حالا با جمع‌آوری درب‌های بطری، هم به محیط زیست کمک کرده‌اید و هم یک کار خیر انجام داده‌اید!
  کمپین هستمت (کمپین جمع‌آوری درب بطری)
  این روزها کمپینی به منظور بازیافت درب های این بطری ها تشکیل شده است که با جمع آوری درب های بطری (این ماده قابل بازیافت) آسیب کمتری به طبیعت برسانیم.
  داستان کمپین هستمت از روزهای آخر اسفند ۹۳ شروع شد. هستمت گروهی از شهروندان عادی هستند که درهای پلاستیکی جمع می‌کند، آنها را به غرفه‌های بازیافت شهرداری می‌فروشد و از درآمد حاصل از این برای معلولین صندلی چرخ‌دار می‌خرد، به همین سادگی! هستمت با این کار، هم کمک بزرگی به محیط زیست می‌کند و هم کار بزرگی برای آنهایی که نیازمند به ویلچر هستند.
  برای اطلاع از چگونگی مشارکت، محل تحویل درب‌های بطری و… به سایت هستمت.کام مراجعه فرمایید.
  محک درب بطری جمع نمی‌کند!
  توجه داشته باشید که جمع آوری درب بطری به محک مربوط نمی‌شود و به‌علت آشنا نبودن بعضی دوستان با کمپین هستمت، شایعه جمع آوری درب بطری توسط محک به‌وجود آمد.
  کمیته محیط زیست و فرهنگی دالاهو هم با پیوستن به این کمپین در سفرهای خود با همکاری همسفران عزیز سعی در جمع‌آوری این درب ها به منظور پاکسازی طبیعت نموده است.  تصویر زیر از همسفران در تور پلنگ دره می‌باشد که در این طرح با ما همراه شدند.
  راه حلی ساده برای افرادی که به طبیعت پا میگذارند برای استفاده کمتر از بطری های آب معدنی، استفاده از قمقمه میباشد تا در حین برنامه سفر خود آن را شارژ کرده و در مسیر از آن استفاده نمایند قمقمه از تجهیزات ضروری سفر های طبیعت گردی به شمار می آید.
  درب‌های جمع‌آوری شده را چطور به گروه هستمت برسونم؟
  مکان‌های تحویل متعددی در تهران و شهرستان‌ها، این درب‌ها رو می‌تونند از شما تحویل بگیرند و به گروه «هستمت» برسونند که مشخصات این مکان‌ها در سایت هستمت موجود است.
  هفته نامه ۴دی  می‌تواند این درب‌ها را از شما تحویل بگیرد.
  آدرس: فومن ، خیابان فلسطین ، روبه روی اداره برق ، ساختمان ۴دی
  اگر تماس هم بگیرید از شما تحویل خواهیم گرفت: ۰۹۱۱۸۲۵۸۸۹۶

  يک ديدگاه

  1. مهدی زیدوندی گفت:

   باید خیلی مراقب باشید که درب های بطری از کشور خارج نشود چون کلکسیونی از انواع DNA ملت ایران را به همراه خواهد برد که برای تهیه سلاح ژنتیکی استفاده میشود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir