وقتی فقط ویلای فرد ثروت مند در کل روستا صاحب نعمت گاز میشود!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۶ فروردین ۹۵ - ۲۳:۵۱

  کد خبر : 44163
  در یکی از روستا های غرب گیلان/

  وقتی فقط ویلای فرد ثروت مند در کل روستا صاحب نعمت گاز میشود!

  واران خبر: پس از آن که دولت به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی، شروع به عملیات گازرسانی به روستا های …

  واران خبر: پس از آن که دولت به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی، شروع به عملیات گازرسانی به روستا های بالای ۲۰ خانوار نمود،تا کنون تعداد بسیاری از روستا های استان گیلان از نعمت گاز بهره مند شده و برای تعداد متعددی از خانه های روستایی کنتور نصب شده و به این ترتیب روستاییان گیلان به جمع مشترکین گاز پیوستند.

  در حال حاضر که عملیات لوله گزاری و گازرسانی به مناطق روستایی استان در دست اجراست، شنیده ها از روستایی از غرب گیلان حاکی از این است که به رغم گذشت مدت زمانی که از عملیات لوله گذاری و لوله کشی گاز روستا به اتمام رسیده و با توجه به تقاضای کنتور گاز توسط خانوارها،متاسفانه تاکنون اقدام واگذاری اشتراک یا کنتور گاز توسط دستگاه متولی امر صورت نگرفته است.

  در عین حال تنها اشتراک صادر شده و تنها و اولین کنتور گاز نصب شده در روستای مزبور نه متعلق به مسجد روستا و نه متعلق به خانواده های شهدای روستا است، بلکه اولین کنتور گاز به خانه (بخوانید ویلا) یکی از پیمانکاران طرف قرار داد با دولت و از ثروت مندان منطقه واگذار شده است.که این موضوع موجب نارضایتی و رنجش مردم شده.

  جدای از همه ایراد ها که می توان به این اقدام وارد نمود،تعارض آن با اهداف و مواردی است که مسئولین مبوط در جریان افتتاح پروژه ها به آن اشاره می نمودند.

  تلاش در ایجاد زیرساختها و خدمات برای محرومیت زدایی از روستا ها و رفاه روستائیان از جمله هدف هایی است که دولت امیدوار به آنهاست تا منتهی به توقف مهاجرت روستائیان به شهر گردد.

  در روستای مزبور که هنوز چند پدر و مادر شهید در آن زندگی می کنند و همچون ساید سالمندان دیگر ساکن روستا از نعمت گاز بی بهره اند و یا مسجد روستا همچنان نیاز به نفت دارد، تنها یک خانه گاز دارد…

  يک ديدگاه

  1. میزبان گفت:

   شهر گسگرات صومعه سرا به گفته کارشناسان باستان شناسی قدمتشان حداقل ۱۲۰۰ سال میدانند و درگذشته مرکز حکومت گسکرات صومعه سرا بوده.گفته کارشناسان ویرانه‌ها و خرابه‌های به جامانده شهرتاریخی هفت دغنان نشان از یک منطقه باستانی دارد.آیا میشود پای گردشگران ایرای یاخارجی عمومی را به ویرانه‌ها ویا خرابه‌های به جاماندهاز شهرباستانی۱۲۰۰سال قدمت دارد بازکرد .

   محوطه تاریخی هفت دغنان صومعه‌سرا یک ویرانه‌ها یا به تمام معناست، اصلان محلی پذیرش گردشگر نیست زیرا یک خرابه‌ تاریخی است، اینجا استان کرمان نیست که دولت یا مردمش برای میراث فرهنگی آن حاضرباشند مانندارگ جدیدبساند تا ارگ قدیم بازسازی شده سالم بمانند واز قبلا آن پول پاروکنند ،احداث هتلها میدان اسب سواری شهربازی ، اینجا فقط صومعه سرا

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro